Zemřel mladý závodník Jules Bianchi

Zemřel mladý závodník Jules Bianchi

Francouzský pilot Jules Bianchi podlehl následkům zranění, které si přivodil před devíti měsíci během nehody ve Velké ceně Japonska. Bylo mu pouhých 25 let.

Jules Bianchi havaroval 5. října během Velké ceny Japonska na okruhu v Suzuce. V deštivém závodě ztratil kontrolu nad svým vozem a nešťastně vrazil do jeřábu, který právě odtahoval jiný vůz. Utrpěl těžká zranění hlavy a devět měsíců bojoval o svůj život v nemocnici. 17. července svůj boj prohrál.

Bianchi byl talentovaným závodníkem a členem závodnické akademie Ferrari. Byla mu věštěna velká budoucnost a právě pro italský tým měl jednou závodit. S týmem Marussia získal v roce 2014 první mistrovské body pro sebe i tým, vybojoval je devátým místem ve Velké ceně Monaka.

„Jules bojoval do úplného konce, stejně jako vždy, ale dnes jeho boj skončil,“ uvedla rodina francouzského závodníka. „Bolest, kterou cítíme, je obrovská a nepopsatelná. Rádi bychom poděkovali zdravotníkům v nemocnici CHU v Nice, kteří se o Julese starali s láskou a odhodláním. Chceme poděkovat i všem dalším lékařům, kteří se o něj v posledních měsících starali.“

„Dále bychom chtěli poděkovat Julesovým kolegům, přátelům, fanouškům a všem, kteří dávali v posledních měsících najevo, jak hluboce jsou tím vším sami zasaženi. Poslouchat a číst to velké množství zpráv nám všem pomohlo uvědomit si, kolik srdcí a duší Jules po celém světě oslovil,“ stojí dále v prohlášení.

„Rádi bychom vás požádali o soukromí v této náročné době, kdy se budeme snažit se ztrátou Julese vyrovnat.“

Sdílejte na:
Zavřít