Závody by měl vyhrávat nejrychlejší jezdec, ne vůz, říká Vettel

Závody by měl vyhrávat nejrychlejší jezdec, ne vůz, říká Vettel

Složitá pravidla a dominance Mercedesu mohou podle Sebastiana Vettela za to, že fanoušci ztrácí o Formuli 1 zájem.

V roce 2017 se má Formule 1 dočkat radikálních změn, které udělají vozy rychlejší, hlasitější a agresivnější. Mezinárodní automobilová federace ale stále nepřišla s komplexním balíčkem, který by tyto změny přesně definoval.

Podle čtyřnásobného šampiona Sebastiana Vettela by v zájmu všech mělo být to, aby o výsledku rozhodovala především kvalita závodníka, ne jeh vozu. „V první řadě by to měl být sport, ve kterém bude vítězit nejrychlejší závodník,“ řekl v rozhovoru pro své oficiální webové stránky. „Vůz dnes hraje klíčovou roli a nejinak tomu bylo i v minulosti, ale neměli bychom se ztrácet ve složitosti pravidel.“

„Dominance Mercedesu v posledních letech má za následek úpadek zájmu fanoušků o tento sport. Kromě toho se nová pravidla až příliš soustředí na detaily,“ myslí si pilot Ferrari.

Sebastian Vettel by i v letošní sezoně rád potrápil Mercedesy v boji o mistrovský titul. „Není žádným tajemstvím, že stále nejsme tam, kde bychom chtěli být. Máme před sebou ještě hodně práce, ale jak ukázala minulá sezona, jsme na správné cestě,“ řekl dále německý jezdec. „Do boje o titul dáme letos všechno,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít