Závodníci Formule 1 již nebudou moci měnit design své helmy v průběhu sezóny

Závodníci Formule 1 již nebudou moci měnit design své helmy v průběhu sezóny

Nová pravidla pro šampionát Formule 1 přináší další zajímavou změnu. Závodníci si již nebudou v průběhu sezóny moci měnit zbarvení své přilby, musí zvolit jeden jediný design na celý rok.

Šéfové Formule 1 mají obavy z toho, že příliš časté změny designu přileb jednotlivých závodníků nepomáhají k propagaci sportu. Na rozdíl od dob Ayrtona Senny, kdy se jeho žlutá helma stala neodmyslitelnou součástí jeho image, mění dnes jezdci zbarvení tohoto ochranného prvku jako na běžícím páse.

Rekordmanem je v tomto ohledu zcela jednoznačně Sebastian Vettel, ten za svou několikaletou kariéru ve formuli 1 vystřídal už přes 60 designových variant své přilby.

Od nového pravidla si šéfové tohoto sportu slibují především lepší propagaci a jméno sportu. Se stejným záměrem bylo zavedeno i nové pravidlo v loňském roce, díky kterému si závodník musel zvolit pouze jedno jediné číslo, se kterým bude závodit celou svou kariéru. 

Nové pravidlo bylo schváleno na zasedání komise Formule 1 tento týden v Ženevě a dá se tedy očekávat, že bude nedílnou součástí pravidel Formule 1 již od začátku nové sezóny. Doufejme tedy, že tato změna alespoň pomůže fanouškům na trati a u televizních obrazovek lépe rozeznat své oblíbené závodníky.

Sdílejte na:
Zavřít