Závodili jsme jako vítězové, pochválil stáj Williams Bottas

Závodili jsme jako vítězové, pochválil stáj Williams Bottas

Podle Valtteriho Bottase zvládl Williams závod v Mexiku jako opravdový vítězný tým a díky tomu se Fin mohl radovat ze třetího místa.

Valtteri Bottas do závodu na mexickém okruhu odstartoval z šestého místa a okamžitě začal souboj se stájovým kolegou Felipem Massou a oběma závodníky stáje Red Bull o umístění na stupních vítězů. Ve 23. kole došlo ke kolizi s Kimim Räikkönenem, kvůli které musel pilot Ferrari odstoupit. Bottas ale incident ustál a v závodě mohl pokračovat.

V samotném závěru závodu vytěžil maximum z výjezdu safety caru a dostal se před Daniila Kvyata. Třetí místo už do konce závodu nepustil. „Velké díky patří celému týmu který dnes odvedl precizní práci,“ pochvaloval si Bottas. „Prezentovali jsme se jako opravdový vítězný tým, takže jsem na nás opravdu hrdý.“

Finský pilot se vyjádřil i ke kontaktu s krajanem Räikkönenem. „Nebyl to jednoduchý závod, hlavně kvůli kontaktu s Kimim. Nemuselo to skončit takhle, ale neměl jsem kam uhnout. Takové je závodění,“ dodal Bottas, který v Mexiku vybojoval druhé pódium v letošní sezoně a osmé v kariéře.

Kromě pravidelných soubojů na závodní dráze spolu Bottas s Räikkönenem soupeří také o čtvrtou příčku v šampionátu jezdců. Díky třetímu místu v Mexiku si v tomto minisouboji nyní vede lépe právě pilot Williamsu.

Sdílejte na:
Zavřít