Závod šampionů byl rozlosován

Závod šampionů byl rozlosován

Již známe složení základních skupin letošnho ročníku tohoto exhibičního podniku.

Včera se uskutečnil los základních skupin jak pro závod jednotlivců, tak pro Pohár národů letošního ročníku Závodu šampionů, který se uskuteční již tento víkend v hlavním městě Saudské Arábie, v Rijádu. V pátek je od 18:00 středoevropského času na programu Pohár národů a zlatý hřeb tohoto podniku, kterým bude závod jednotlivců, se uskuteční v sobotu a bude odstartován ve 14:00.

Co se týče závodu jednotlivců, zde bychom jako „skupinu smrti“ mohli označit skupinu A. Do ní totiž byli vylosováni všichni tři vítězové závodu Indianapolis 500, kteří se závodu účastní. Těmi jsou Juan Pablo Montoya, Hélio Castroneves a Ryan Hunter-Reay. Kdo toto hvězdné trio ve skupině doplní, zatím není zcela jasné. Čtvrtým členem skupiny bude jeden z dvojice mexických závodníků Memo Rojas a Abraham Calderón.

Silné složení bude mít ale také skupina B. V ní si to o postup rozdají devítinásobný vítěz závodu 24 hodin Le Mans Tom Kristensen, vítěz třinácti velkých cen Formule 1 a zároveň vicemistr královny motorspotu z roku 2001 David Coulthard a také dvojnásobný mistr světa WEC Timo Bernhard, který rovněž dvakrát triumfoval v závodě 24 hodin Le Mans. Čtvrtým členem skupiny bude jeden ze závodníků Sim Racers Teamu, kterými budou nizozemský představitel e-motorsportu Rudy Van Buren a další závodník, který zvítězí v historicky prvním eROC, tedy ve virtuálním Závodě šampionů. O tento triumf se poperou v pátek Enzo Bonito, Alexander Dornieden, Brendon Leigh a Kevin Leaune.

Ve skupině C se utkají úřadující šampion WRX Johan Kristoffersson, loňský šampion německého šampionátu cestovních vozů DTM René Rast, talentovaný junior stáje Mclaren, který si v loňské sezoně připsal zisk titulu v evropské Formuli 3. S těmito závodníky se utká buď loňský vicemistr evropské Formule 3 a od letošní sezony pilot BMW v DTM Joel Eriksson nebo jeden z jezdců reprezentujících Libanon, kterými budou Karl Masaad a Mansour Chebli.

Ve skupině D se představí šampion Indycar z roku 2017 Josef Newgraden, dvojnásobný šampion WRX a mistr světa WRC z roku 2003 Petter Solberg, rallyový závodník Yazeed Al-Rajhi a místo pro čtvrtého jezdce je i zde volné. To zaujme druhý člen týmu Saudské Arábie, který je zatím neznámý anebo jeden z reprezentantů Spojených Arabských Emirátů, kterými budou závodník se zkušenostmi z WRC Khalid Al Qassimi a účastník WEC Khaled Al Qubaisi .Z každé skupiny postoupí dva nejúspěšnější závodníci do čtvrtfinálových soubojů.

Co se týče, Poháru národů, zde budou týmy rozlosovány pouze do tří skupin, přimčemž dvě budou čtyřčlenné a jedna tříčlenná. Ve skupině A budou závodit Německo(René Rast, Timo Bernhard), latinskoamerický tým(Hélio Castroneves, Juan Pablo Montoya), Mexiko(Memo Rojas, Abraham Calderón) a USA(Ryan Hunter-Reay, Josef Newgarden).

Skupina B bude složena z Nordic Teamu(Petter Solberg, Tom Kristensen), Velké Británie(David Coulthard, Lando Norris), Švédska(Johan Kristoffersson, Joel Eriksson) a Sim Racers Team, jehož barvy budou hájit Rudy Van Buren a vítěz pátečního eROC.

Ve skupině C se utkají pouze tři týmy. Těmi budou Saudská Arábie(Yazeed Al-Rajhi, druhý jezdec zatím nebyl oznámen), Libanon(Karl Masaas, Mansour Chebli) a Spojené Arabské Emiráty(Khalid Al Qassimi, Khaled Al Qubaisi). Do semifinále postoupí první dva týmy ze skupin A a B, které doplní vítěz skupiny C.

rozlosování skupin pro závod jednotlivců

skupina A skupina B skupina C skupina D
Juan Pablo Montoya Tom Kristensen Johan Kristoffersson Josef Newgarden
Hélio Castroneves David Coulthard René Rast Petter Solberg
Ryan Hunter-Reay Timo Bernhard Lando Norris Yazeed Al-Rajhi
Memo Rojas/Abraham Calderón Rudy Van Buren/vítěz eROC Joel Eriksson/jezdec Libanonu jezdec Spojených Arabských Emirátů/ jezdec Saudské Arábie

 

rozlosování skupin pro Pohár národů

skupina A skupina B skupina C
Německo(René Rast, Timo Bernhard) Team Nordic(Petter Solberg, Tom Kristensen) Saudská Arábie(Yazeed Al-Rajhi, druhý jezdec bude potvrzen)
Latinská Amerika(Hélio Castroneves, Juan Pablo Montoya) Velká Británie(David Coulthard, Lando Norris) Libanon(Karl Masaad, Mansour Chebli)
Mexiko(Memo Rojas, Abraham Calderón) Švédsko(Johan Kristoffersson, Joel Eriksson) Spojené Arabské Emiráty(Khalid Al Qassimi, Khaled Al Qubaisi)
USA(Josef Newgarden, Ryan Hunter-Reay) Sim Racers Team(Rudy Van Buren, vítěz eROC)  
Sdílejte na:
Zavřít