Závod bude plný nejistoty, říká Alonso

Závod bude plný nejistoty, říká Alonso

Tým McLaren se opět nedostal ani s jedním vozem z první části kvalifikace, mizérie pokračuje.

„Byla to dobrá kvalifikace, zaměřili jsme se na vlastní časy. Obě kola byla čistá, bez provozu na trati, bez problémů. Auto bylo dobré, a dobře reagovalo, takže jsme asi dokázali získat maximum z kvalifikace.

Bohužel jsme neměli rychlost v suchém počasí. Bylo to opravdu těsné do druhé části kvalifikace. Nepostoupili jsme o pouhých pár tisícin. Je to opravdu těsné uprostřed pole. Až do jedenácté pozice je to okolo jedné až dvou desetin.“

Alonso byl překvapivě celkem spokojený s průběhem. Do nedělního závodu očekává, že bude opět bojovat o body, i když v posledním závodě nebodoval. Španělského pilota čekají poslední čtyři závody, než skončí ve formuli 1.

„Doufejme, že uvidíme vyrovnaný závod a budeme bojovat o body až do konce. Normálně máme v neděli lepší tempo než v kvalifikaci. Musíme si pohrát se strategií a mít dobrý start. Musíme se pokusit vytěžit z maxima před námi a získat nějaké pozice po chaosu na startu.

Měli jsme mokrý trénink, takže přesně nevíme, jaká bude degradace pneumatik a ostatní věci kolem. Do závodu je zde mnoho neznámých. Nicméně to nám dává možnost udělat něco jiného, a získat nějaké pozice.“

Sdílejte na:
Zavřít