Zasloužím si místo ve Formuli 1, říká po povedeném debutu Vandoorne

Zasloužím si místo ve Formuli 1, říká po povedeném debutu Vandoorne

Náhradník za Fernanda Alonsa dosáhl hned při svém debutovém závodu na první mistrovské body. V Bahrajnu dojel desátý a věří, že místo na startovním roštu Formule 1 si zaslouží.

Kvůli následkům nehody v Austrálii musel Fernando Alonso závod v bahrajnském Sakhiru vynechat. I když Mezinárodní automobilovou federaci opakovaně prosil o možnost startu, FIA byla neoblomná. Šanci debutovat tak dostal úřadující šampion GP2 Stoffel Vandoorne, rezervní pilot stáje McLaren.

Belgický závodník se kvalifikoval na dvanácté pozici, dvě příčky před ostříleným stájovým kolegou Jensonem Buttonem. V závodě si vedl ještě lépe a díky desátému místu si zajistil hned při svém debutu první mistrovský bod kariéry. Pro britský tým to navíc byl první bodový zisk v letošní sezoně.

„Pevně věřím, že jsem dnešním výkonem ukázal, že místo ve Formuli 1 si zasloužím,“ řekl po noční show v Bahrajnu Vandoorne. „Už od samotného začátku závodního víkendu jsem se ve voze cítil velmi jistě a v kvalifikaci jsem prokázal rychlost,“ pochvaloval si Belgičan.

Se ziskem jednoho mistrovského bodu při své premiéře je mistr GP2 nadmíru spokojený. Zároveň si ale uvědomuje, že mohl dosáhnout i o stupínek lepšího výsledku. „Po startu z dvanáctého místa jsem věřil, že máme šanci na postup na bodované příčky. Na samotném konci závodu jsem byl velmi blízko devátému Valtterimu (Bottasovi), takže jsem možná mohl získat ještě o jeden bod víc. S výsledkem jsem ale velmi spokojený,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít