Fan-store.cz

Žádný z nově navrhovaných formátů není atraktivnější, přiznal Todt

Žádný z nově navrhovaných formátů není atraktivnější, přiznal Todt

Formule 1 stále hledá nové způsoby, jak udělat tento sport atraktivnějším. V úvahu připadá i změna formátu závodního víkendu. Žádný z návrhů ale podle Jeana Todta nemá dostatečný potenciál.

Fanoušci Formule 1 jsou už od nepaměti zvyklí na stejný formát závodního víkendu. V pátek dva tréninky, v sobotu trénink a kvalifikace a v neděli to nejdůležitější – samotný závod. V posledních měsících se ale spekuluje o tom, že by tento formát mohl být pozměněn. V úvahu připadá například zkrácení závodního víkendu pouze na sobotu a neděli.

Ani jeden z nově navrhovaných formátů ale neoslovil prezidenta FIA Jeana Todta. „Řešili jsme toto téma s velkým množstvím lidí a probírali jsme velké množství nápadů,“ řekl Todt. „Ale zatím jsme nedostali žádný návrh, který by byl atraktivnější než ten současný. Pokud by se objevil formát, u kterého by bylo jasné, že bude krokem kupředu, nebráníme se takové změně,“ uvedl dále Francouz.

„Pokaždé, když se promotérům zmíníme o zkrácení závodního víkendu, jsou proti tomu. Ale podívejte se na radost a nadšení mexických fanoušků. Hodně záleží na tom, kde se zrovna závod koná. Někdy mám pocit, že by si Formule 1 v průběhu pátečních jízd dokonce zasloužila větší program pro fanoušky. Ale jak už jsem řekl. Zatím jsme nedostali návrh, který by pro nás byl oproti tomu současnému jasným krokem vpřed,“ dodal Todt

Sdílejte na: