Zácpy okolo okruhu Paula Ricarda jsou zoufalé, zní v paddocku

Zácpy okolo okruhu Paula Ricarda jsou zoufalé, zní v paddocku

Řešení dopravní situace v Le Castellet rámci Velké ceny Francie jsou označovány za zoufalé, fanoušci a lidé pracující okolo Formule 1 totiž v zácpách čekali dlouhé hodiny. Někteří dorazili na program se zpožděním, jiní se dokonce otočili a na okruh nakonec nepřijeli vůbec.

Formule 1 se po deseti letech vrátila do Francie, organizátoři však podle situace z pátka nedokázali dostatečně připravit infrastrukturu a před okruhem se tvořily mnohakilometrové kolony, ve kterých lidé čekali dlouhé hodiny.

Například provozní ředitel týmu Force India Otmar Szafnauer musel zrušit jednu ze svých obchodních schůzek, protože jeho klient nezvládl kvůli zácpám na okruh dorazit.

„Trvalo nám dvě hodiny ujet 16 kilometrů,“ řekl. „To bylo zoufalé. Měli jsme hosta, který přilétal, aby s námi měl schůzku, pak měl letět zpátky. Na to jednání se vůbec nedostal. Musel se otočit a vrátit se na letiště.

Volal mi a říkal, ‚Omlouvám se, za dvě a půl hodiny jsem ujel sedm kilometrů, letadlo mi letí v pět. Musím to otočit‘.“

22. června 2018

Szafnauer na tomto příkladu zdůrazňuje, že infrastrukturní problémy mohou reálně odrazovat samotné fanoušky: „Mně tolik nevadí, jestli za dvě hodiny ujedu 16 kilometrů, já přijedu stejně. Kdybych byl ale v pátek fanouškem a trvalo mi dvě a půl hodiny ujet 7 kilometrů, možná bych si to rozmyslel, a to je problém.“

Obtížnou situaci kromě fanoušků pocítili také závodníci. Sebastian Vettel a Romain Grosjean se podle slov Francouze dokonce setkali s policejní hlídkou, která je odmítala pustit dál, přestože jsou závodními piloty.

„Není to snazší (v pozici jezdce), protože policisté, a já je budu citovat, ‚nás to nezajímá‘, že my jsme jezdci,“ řekl Grosjean. „Jel jsem se Sebastianem Vettelem, policisté nás zastavili u značky ‚dej přednost v jízdě‘. My jsme normálně zastavili.

Pak jsme chtěli jet, ale oni nás nechtěli pustit. Vysvětloval jsem, že jsme jezdci a bez jezdců nebude žádná show. Tehdy mi ale řekli, ‚nás to nezajímá‘. Tak jsme na to šlápli! Je to trochu trapné, trochu nás to překvapilo. Měli jsme své visačky, byli jsme v týmovém oblečení, všechno.“

22. června 2018

Sdílejte na:
Zavřít