Wolffová Bottase v případě neúčasti v Malajsii nenahradí

Wolffová Bottase v případě neúčasti v Malajsii nenahradí

Vedení stáje Williams vyloučilo účast Susie Wolffové v závodním víkendu v Malajsii v případě, že by Bottas kvůli bolestem zad nemohl nastoupit ani v dalším závodě.

Valtteri Bottas si svému týmu v průběhu druhé části sobotní kvalifikace začal stěžovat na bolesti zad. Pětadvacetiletý finský závodník neprošel vyšetřeními lékařů Mezinárodní automobilové federace a start v prvním závodě letošní sezóny mu nebyl doporučen.

Zástupkyně šéfa stáje Claire Williams potvrdila, že tým Susie Wolffovou nebere v úvahu jako možnou náhradu za Bottase v případě, že by se Fin nemohl zúčastnit ani dalšího závodu v malajském Sepangu.

„Susie je naše testovací závodnice, ne rezervní,“ řekla Claire Williams v rozhovoru pro BBC Sport, který se ptal, jestli by závodnice mohla Bottase v Malajsii nahradit. Zároveň ale nepotvrdila, kdo by místo něj do monopostu usedl.

Williams respektoval rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace a udělá vše pro to, aby se finský pilot Valtteri Bottas mohl na závodní dráhu vrátit už za čtrnáct dní v Malajsii. Tým nemá určeného žádného rezervního jezdce, má pouze testovací pilotku Wolffovou a vývojového závodníka Alexe Lynna.

Sdílejte na:
Zavřít