Wolff předpokládá, že nebude Mercedes favoritem

Wolff předpokládá, že nebude Mercedes favoritem

Šéf Mercedesu Toto Wolff prohlásil, že neočekává svůj tým jako potencionálním vítězem během víkendu v Soči.

Zvláštní prohlášení od šéfa týmu, jelikož Lewis Hamilton i Valtteri Bottas ovládli páteční tréninky. Samotný Mercedes pak vyhrál všechny závody v Rusku, které se odjely.

“Nikdy jsem nás neviděl jako kandidáty na výhru. Když vidíte, jak to letos vypadá, není zde mnoho rozdílů, takže nás nechci dávat do role favoritů na výhru,“ řekl Wolff.

Hamilton nastupuje do víkendu v Soči s náskokem čtyřiceti bodů na druhého Vettela. Do konce sezóny už tak zbývá jen šest víkendů.

Mercedes sice vyhrál všechny závody v Soči, ale Hamilton získal výhru naposledy v roce 2015. Loňský závod se trápil a skončil celkově čtvrtý.

„Soči je tratí, která mi úplně nesedí, především v loňském roce,“ řekl Hamilton.

„Takže jsem udělal hodně pro to, abych zjistil, jak zde funguje vyvážení a kde se mohu zlepšit a napravit svůj výsledek z loňska.

„Dnešek byl v tomto směru dobrý, ale doufejme, že to samé bude i zítra.

„Máme sebou spoustu novinek pro tento víkend. Rozhodně jsme odvedli hodně práce.

„Opravdu nás to potěší, když přijedeme na okruh a máme vylepšení, na kterém jsme pracovali dlouho, přičemž zároveň pracujeme na vylepšení pro vůz na příští sezónu.

„Tohle mě motivuje dostat ze všeho maximum. V každém závodě se učíme víc a víc, především pak v posledních závodech jsme zjistili, kterým směrem máme jít pro další průběh víkendu.“

Valtteri Bottas také doufá ve své zlepšení, jelikož v loňské sezóně získal právě v Soči své první vítězství ve Formuli 1. Tento rok se zatím trápí a navíc má roli pomocníka Lewise Hamiltona v boji o titul.

„Na papíře to vypadá, že bychom zde mohli být konkurenceschopní. S autem jsem se cítil velmi dobře,“ řekl Bottas.

„Nicméně je to pouze páteční trénink. Vypadá to, že Ferrari neukázalo všechno, co mají v rukávu. Pravděpodobně budou v sobotu silnější. Myslím si, že to bude opět velmi těsné, takže musíme tlačit.“

I když Bottas pravděpodobně bude pomáhat Hamiltonovi, i za cenu, že by přišel o pole position, nebo výhru, Wolff říká, že týmová režie nemusí být nutná.

„Budeme pokračovat krok za krokem, a uvidíme, co přinese kvalifikace. Jezdec chce být vždy na pole position a vyhrát závod.

„Když se na to podívám z perspektivy, není to něco, co bychom museli nutně udělat.

„Doufám, že Bottas bude mít velmi dobré kolo a získá pole position, poté bude první v závodě, a případně uvidíme, co dál,“ řekl Wolff.

Sdílejte na:
Zavřít