Wolff novým výkonným ředitelem Williamsu

Wolff novým výkonným ředitelem Williamsu

Velká cena Německa nebyla pro anglický tým Williams zrovna nejúspěšnější. Bruno Senna se umístil až na 17. místě a tým je v celkové tabulce na místě sedmém. Sir Frank Williams se tak rozhodl, že udělá první změny.

Těmi začal v managementu týmu a povýšil Toto Wolffa na výkonného ředitele týmu. Wolff se jím stal s okamžitou platností.

Letošní sezóna Formule 1 je poněkud neobvyklá. Nová pravidla ovlivnila závodníky natolik, že prvních sedm závodů se nepodařilo ani jednomu z jezdců vystoupit dvakrát na schůdek vítězů. Jedna ze stájí, která nepředvádí zrovna nejlepší výkony, je anglický tým Williams. Proto se její majitel nyní rozhodl, že udělá menší změny ve vedení. „Totovo nové postavení znamená, že mi bude nyní velice na blízku. Myslím si, že jsem vybral toho správného a těším se na naší spolupráci a na to, jak spolu úspěšně povedeme moji firmu,“ prohlásil Sir Williams a dodal: „Jsem se svým výběrem nového ředitele velice spokojen a jsem si jistý, že naše spolupráci bude jen a jen upevňovat sílu stáje Williams.“

„Je to pro mě veliké ocenění, že mám tu možnost pracovat po boku Sira Williamse. Od roku 2009 jsem v týmu působil jako akcionář a nyní se velice těším, jak budu ve své nové roli plnit povinnosti vůči stáji. Jsem přesvědčený, že s panem Williamsem budeme vytrvale pracovat na tom, aby tým mohl být tak dobrý, jak jen to je možné,“ prohlásil nový výkonný ředitel Wolff. Jestli se sázka na nového ředitele vyplatí a zdali to zlepší výkony stáje, se uvidí v následujících závodech.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít