Williams považuje týmovou režii za uzavřenou záležitost

Williams považuje týmovou režii za uzavřenou záležitost

Stáj Williams uklidnila své fanoušky, že pokyn vedení k týmové režii, která se měla odehrát mezi Felipem Massou a Valtterim Bottasem, je již uzavřenou záležitostí.

Po dokončení všech tradičních pozávodních rozhovorů se na malajském okruhu Sepang ještě v neděli večer sešlo vedení stáje Williams s oběma svými piloty, aby uzavřelo záležitost týmové režie, která se měla odehrát v průběhu Velké ceny.

Felipe Massa kroužil pár kol před koncem závodu na sedmém místě před svým stájovým kolegou Valtterim Bottasem, když byl požádán vedením stáje, aby před sebe pustil svého stájového kolegu, který měl podle propočtů Williamsu větší šanci na předjetí šestého Jensona Buttona.

„Krátce po závodě jsme se sešli s oběma jezdci našeho týmu a promluvili jsme si o tom, co se tu v průběhu dnešní Velké ceny odehrálo,“ nechal se slyšet Rod Nelson, inženýr Williamsu.

„Chápou postavení našeho týmu, chápou také, že se jednalo o strategické rozhodnutí a že tým tuto situaci vyhodnotil takto jako to nejlepší možné řešení. Celou situaci jsme jako tým vyřešili a věříme, že i tato zkušenost pro nás bude dobrá. Nyní se již všichni soustředíme na následující závod v Bahrajnu,“ dodal.

Felipe Massa po závodě samozřejmě nebyl s objednávkou týmové režie v průběhu Velké ceny Malajsie spokojený. Něco podobného zažil již v roce 2010, kdy před sebe musel na pokyn Ferrari pustit Fernanda Alonsa, tehdy to však byl souboj o první místo v závodě.

Ačkoli s týmovou režií nesouhlasil, s týmem žádný problém nemá. „Jsem v pohodě, nemám s týmem žádný problém, nadále máme samozřejmě velmi dobrý vztah,“ dodal brazilský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít