Williams od roku 2014 s motory Mercedes

Williams od roku 2014 s motory Mercedes

Vedení stáje Williams dnes potvrdilo, že od roku 2014 budou monoposty britského týmu pohánět agregáty společnosti Mercedes. Podle slov týmu by se mělo jednat o dlouhodobé partnerství.

Na konci sezóny 2011 se stáj Williams rozhodla pro změnu dodavatele motorů, partnerství se společností Cosworth tak bylo u konce a agregáty pro britský tým začala dodávat společnost Renault. Po dnešním dni je jasné, že s francouzskou automobilkou bude Williams spolupracovat pouze dva roky, od roku 2014, kdy se dočkáme revoluce v motorech (1,6litrové šestiválce turbo), budou totiž modrobílé monoposty pohánět agregáty Mercedes.

Williams bude od německé automobilky odkupovat šestiválcové motory společně se systémy na rekuperaci energií, převodovky bude ale i v příštích letech používat vlastní.

„Jsme rádi, že můžeme veřejnosti oznámit start nového partnerství mezi námi a Mercedesem,“ řekl sám Frank Williams, zakladatel týmu.

„Mercedes-Benz patří k nejúspěšnějším dodavatelům motorů ve Formuli 1 a věříme, že nám příští rok dokáže nabídnout kvalitní motory,“ dodal.

Jedním z důvodů, proč se Williams rozhodl pro změnu, je fakt, že francouzské motory Renault jsou až o pět miliónů Eur dražší, automobilka navíc avizovala, že cenu za své služby a motory rozhodně snížit nehodlá.

Sdílejte na:
Zavřít