Williams obdržel podmínečnou pokutu

Williams obdržel podmínečnou pokutu

Tým Williams obdržel podmínečnou pokutu €10 000 poté, co Felipe Massa během prvního tréninku využil extra sadu pneumatik mimo povolený časový úsek.

V pátek každý pilot obdrží extra set tvrdší sady pneumatik, kterou může využít pouze během prvních třiceti minut prvního tréninku, poté je musí tým vrátit. FIA tento krok zavedla, aby podpořila akci během tréninků, kdy týmy občas šetřily sady pneumatik, místo aby jezdily.

Felipe Massa byl nicméně viděn, jak na těchto pneumatikách jezdí i po oněch třiceti minutách a Williams tak musel hodně vysvětlovat po druhém tréninku, ale FIA uznala, že tým nezískal žádnou významnou výhodu a proto mu udělil podmíněnou pokutu, která musí být zaplacena pouze, pokud tým během sezony spáchá podobné porušení pravidel.

„Tým se přiznal k porušení pravidel a doufal ve zmírnění testu,“ stojí v prohlášení FIA.

„Po zvážení všech faktů, stewardi se rozhodli, že k porušení došlo z nedbalosti a ve výsledku tým nezískal žádnou výhodu. Za těchto okolností se stewardi shodli na tom, že suspendovaná finanční penalizace je pro toto porušení pravidel vhodná.“

„Penalizace je suspendovaná po zbytek sezony, pokud se ovšem tým nedopustí podobného porušení pravidel, v kterémž případě by se penalizace okamžitě stala splatnou bez dalšího posuzování druhého porušení.“

Massa v prvním tréninku nakonec skončil až jedenáctí se ztrátou téměř dvou sekund, v druhém tréninku se zlepšil a skončil na šestém místě.

Sdílejte na:
Zavřít