Williams má v hledáčku pro příští sezonu tři jezdce

Williams má v hledáčku pro příští sezonu tři jezdce

Williams zúžil svůj výběr týmového kolegy Lance Strolla pro příští sezonu na tři jména: Robert Kubica, Felipe Massa a Paul di Resta.

Během víkendu Velké ceny Singapuru se objevila informace, že Robert Kubica by po třech testech s Renaultem měl v nejbližších týdnech testovat s monopostem Williamsu z roku 2014. Test má týmu ukázat, zda je Polákův návrat do Formule 1 možný.

Felipe Massa je více než ochotný zůstat, tým je mu navíc morálně zavázaný za jeho ochotný návrat do týmu na uvolněné místo po Valtterim Bottasovi. Paul di Resta je v hledáčku poprvé od roku 2013 poté, co v Maďarsku v kvalifikaci a závodě nahradil právě Massu a odvedl solidní výkon, i když ho v závodě zradila technika.

Williams s rozhodnutím nespěchá, neboť jejich sedačka je momentálně tou nejžádanější – žádný lepší tým už volno nemá. V jednu dobu se jako o možném kandidátovi hovořilo i o Fernandu Alonsovi, ten však s největší pravděpodobností zůstane u týmu McLaren, protože ten příští rok přestoupí z katastrofálních motorů Honda na o něco lepší Renault.

S místem ve Williamsu bylo spojováno i jméno Sergia Pereze, ten ale chce mít pro příští sezonu jistotu v dobrém týmu, kdyby se v roce 2019 otevřely dveře do nějakého z větších týmů. Force India ho navíc už potvrdila pro příští sezonu.

O sedačku ve Williamsu mají zájem také Jolyon Palmer a Marcus Ericsson, avšak jejich angažmá je vzhledem k dostupnosti lepších pilotů nepravděpodobné. Nejspíše volným talentem bude příští rok Pascal Wehrlein, který je mladý, rychlý a má i zkušenosti, nicméně nesplňuje podmínky hlavního sponzora Williamsu Martini, které vyžaduje jednoho jezdce staršího 25 let, který by mohl propagovat jejich výrobky. Tu pozici pro mladšího jezdce má ale bezpečně zajištěnou už Lance Stroll.

Sdílejte na:
Zavřít