Williams: Každý chce porazit Ferrari, letos je to náš cíl

Williams: Každý chce porazit Ferrari, letos je to náš cíl

V posledních dvou sezonách obsadila stáj Williams v šampionátu týmů třetí příčku a cíle pro letošní rok rozhodně nejsou nižší. Tým chce navíc potrápit i Ferrari.

Zatímco Formuli 1 v posledních dvou letech dominoval Mercedes, Williams pravidelně bojoval o umístění na stupních vítězů. Prvně mu byl největším konkurentem Red Bull, další rok pak Ferrari. V obou případech skončil britský tým na třetí příčce v Poháru konstruktérů.

Pat Symonds z Williamsu očekává, že jeho tým i v letošním roce posbírá mnoho dobrých výsledků. „A proč se vůbec nebavíme o druhém místě v šampionátu týmů?“ odpověděl na otázku, zdali si i letos udrží třetí místo. „Řekl bych, že náš reálný cíl je pravidelný souboj o stupně vítězů, což znamená boj mezi prvními třemi,“ řekl dále Symonds.

„Hlavním cílem je ale v letošním roce Ferrari. Je to silný a ambiciózní tým a každý by je velmi rád dokázal porazit. Přes zimu ale pracovali opravdu tvrdě a letos budou tvrdým oříškem,“ přiznal. „Vše, co mohu nyní s jistotou říct, je to, že v našem týmu je vše v pořádku a jsme připraveni vyrazit do boje,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít