Williams informoval o příčinách nehod v Monaku

Williams informoval o příčinách nehod v Monaku

Stáj Franka Williamse dnes oficiálně potvrdila, co stálo za havarováním obou vozů v nedělní Grand Prix Monaka. Rubens Barrichello ani Nico Hülkenberg totiž závod nedokončili.

Rubens Barrichelo havaroval v horní části zatáčky „Beau Rivage“, když z ničeho nic dostal smyk a zadní částí monopostu se střetl s bariérou. Naopak německý závodník Nico Hülkenberg odstavil svůj vůz již v prvním kole závodu, několik metrů od výjezdu z monackého tunelu.

Tým nejprve oznámil, že chce prošetřit všechny možné varianty, a až poté vydá oficiální vyjádření o potížích obou vozů. Technický ředitel Sam Michael již během pondělního odpoledne potvrdil, že Barrichello havaroval pro potíže se zadním zavěšením kol, zatímco Hülkenberg měl potíže s předním přítlačným křídlem, které poškodil při strkanici v první zatáčce samotného závodu. Rubens měl problém se zavěšením zadní nápravy kol,“ přiznal Michael pro oficiální webové stránky Williamsu. Tímto problémem se samozřejmě budeme v nejbližších dnech zabývat a uděláme vše pro to, aby se tato situace již neopakovala.“

Nico během průjezdu první zatáčky poškodil své přední křídlo při souboji s jedním z vozů HRT, což ovlivnilo přítlak celého vozu,“ řekl dále technický ředitel Williamsu. Při najetí do tunelu nakonec přední přítlačné křídlo selhalo a Nico narazil do bariéry.“

Michael dále potvrdil, že Williams do Monaka nepřivezl příliš mnoho nových dílů a více se spoléhal na osvědčené prvky. „Je pravda, že naše aktualizace pro vůz nebyla během monackého závodního víkendu nijak rozšířena, větší úpravy plánujeme až na nadcházející závodní víkend v Turecku,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít