Williams chce v Korei bojovat o body

Williams chce v Korei bojovat o body

Ačkoli zažívá stáj Williams jednu z nejhorších sezón v celé historii tohoto britského týmu, jezdci neztrácí naději a do Koree jedou bojovat o další mistrovské bodíky do šampionátu.

Williams se letos nachází v katastrofálním rozpoložení, za celý letošní ročník získal zásluhou Pastora Maldonada jeden jediný mistrovský bodík a v Poháru konstruktérů se tudíž krčí jen těsně nad novějšími týmy šampionátu.

Jezdci britského týmu ale hlavu neztrácejí, Pastor Maldonado neměl v poslední Velké ceně Singapuru příliš daleko k bodovaným pozicím, skončil jedenáctý, jeho finský stájový kolega Valtteri Bottas dojel třináctý.

Ani v Korei prý jezdci Williamsu nebudou úplně bez šance. „Korea je střední, až vysokorychlostní okruh s dobrou kombinací zatáček,“ nechal se slyšet Pastor Maldonado. „Trať je stále poměrně nová, proto je dost možné, že budeme mít v pátečních trénincích problém, ale postupem času to snad vymizí, nebyl jsem příliš daleko od zisku bodů v Singapuru a zde v Korei bych na to rád navázal,“ dodal.

Motivovaně přijíždí do Koree také Valtteri Bottas, nováček letošní sezóny, který ve službách Williamsu na bodované pozice zatím nedosáhl. Závodní víkend na okruhu v Korei tak bude jeho prvním v kariéře, ačkoli tu letos absolvoval první páteční trénink. „Bojoval jsem s rychlostí vozu v Singapuru, ale do Korei chystáme několik novinek, které nám zcela jistě pomohou, věřím, že to bude dobrý víkend,“ řekl finský závodník.

Sdílejte na:
Zavřít