Whiting dal okruhu v Sochi zelenou

Whiting dal okruhu v Sochi zelenou

Závodní ředitel Mezinárodní automobilové federace Charlie Whiting dal nově vybudovanému okruhu v Sochi zelenou, licenci by měla trať dostat již v nejbližší době.

Whiting navštívil nově vybudovaný ruský okruh v úterý, aby provedl standardní kontroly, kterými musí projít každá trať, která se chce ucházet o pořádání Velké ceny vozů Formule 1. Brit potvrdil, že vše je splněno přesně podle plánu a ruský okruh je tak připraven hostit Velkou cenu již letos v říjnu.

„Okruh je opravdu velmi dobře připraven a nemám pochyb o tom, že dostane povolení,“ nechal se slyšet Whiting po inspekci na ruském okruhu v Sochi. „Všechny novinky jsou provedeny přesně podle plánu, obrubníky, svodidla a všechna bezpečnostní opatření jsou na velmi dobré úrovni.“

„Vše je provedeno přesně podle nejvyšších standardů, což mě opravdu velmi potěšilo. Okruh je připraven 60 dní před stanoveným limitem, což je v dnešní době opravdu vzácné,“ řekl dále Whiting.

Britský závodní ředitel je spokojený také s budovou pro kontrolu závodu. „Pravděpodobně je to ta nejmodernější stavba v celém kalendáři, když jsem vešel dovnitř, byl jsem opravdu ohromen. V podstatě všechny ostatní budovy pro ředitele závodů vypadají stejně, ale v tomto případě jde o objekt s nejmodernějšími technologiemi, obrazy, které vidíme ze závodní dráhy jsou vynikající,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít