Wehrlein má velkou budoucnost, tuší šéf Mercedesu

Wehrlein má velkou budoucnost, tuší šéf Mercedesu

Nestává se příliš často, aby byl po kvalifikaci nejvíce oslavován muž, který ji dokončil na dvanáctém místě. Pascal Wehrlein to ovšem včera zažil, když vymačkal maximum ze svého Manoru a vyrovnal nejlepší kvalifikační výsledek Manoru z roku 2014.

Pascal Wehrlein letos poprvé v kariéře závodí ve Formuli 1 a v jednom z nejpomalejších monopostů zatím spíše sbírá zkušenosti. Německý mladík je totiž zároveň testovacím jezdcem Mercedesu, do kterého by se jednou určitě rád přesunul a vzhledem k tomu, že se občas šíří spekulace o odchodu Lewise Hamiltona i Nica Rosberga, by toto čekání nemuselo být příliš dlouhé. S výkony Wehrleina je totiž více než spokojený také šéf Mercedesu Toto Wolff.

„Jsem za Pascala moc šťastný. Tohle byla první trať v kalendáři, na které už měl nějaké závodní zkušenosti. S těch předchozích znal také Barcelonu, kde najezdil nějaká testovací kola, ale to je pořád něco úplně jiného než závodění. Pokud přijedete na trať, kde jste nikdy nebyl a máte k dispozici jen tři tréninky, při kterých navíc musíte pracovat na nastavení, tak je těžké patřit mezi špičku. Tohle tedy byla pro Pascala první opravdová šance a já jsem velmi spokojený, protože se jí chopil a dokázal, že je opravdu výjimečným chlapcem,“ nešetřil Wolff po kvalifikaci chválou.

Se svými výkony byl pochopitelně spokojený také samotný Wehrlein„Rozhodně jsme tady byli od začátku víkendu silnější než v předchozích VC, a doufal jsem, že bych mohl pár jezdců porazit, ale 12. místo mě překvapilo a je to pro nás rozhodně velký úspěch. Hodně důležité je, že zde nemáme žádný problém se zahříváním pneumatik. Myslím, že je to zejména díky nové povrchu trati, protože jsem ještě neslyšel nikoho stěžovat si právě na tento problém, který letos trápí většinu týmů. Moje pokusy byly velmi povedené, tým odvedl obrovské množství skvělé práce a já jsem šťastný, že se to zúročilo ve skvělém výsledku.“

Šéf Manoru Dave Ryan sice zářil štěstím, ale neskrýval drobné zklamání nad tím, že Wehrlein neproklouzl do Q3, k čemuž příliš nechybělo: „Vypadalo to, že Pascal našel spojení mezi sebou a svým monopostem. Vypadalo to, že pneumatiky pracují velmi dobře a to je v současné Formuli 1 klíč k úspěchu. Pascal odvedl úžasnou práci a dobře pracoval také tým, když se to složilo dohromady, tak z toho vznik náš nejlepší výsledek. Pascal byl zatím rychlý na všech tratích, ale tentokrát se nám poprvé všechno sešlo. Nebyli jsme vůbec daleko ani od třetí části kvalifikace, protože docela dost jezdců mělo nějaké problémy. To nám možná trošku pomohlo i ke 12. místu, ale rozhodně to není o štěstí, tyto problémy jsou součástí hry. Postup do Q2 jsme si dnes rozhodně zasloužili, protože Pascal i tým odvedli skvělou práci.“

Sdílejte na:
Zavřít