Wehrlein je z desátého místa nadšený, v cíli to ani nevěděl

Wehrlein je z desátého místa nadšený, v cíli to ani nevěděl

Pascal Wehrlein po Velké ceně Rakouska přiznal, že o umístění na bodovaných pozicích několik sekund po skončení závodu ani nevěděl. Z výsledku je ovšem nadšený.

Pascal Wehrlein se skvěle předvedl už v kvalifikaci. Vybojoval dvanácté místo a to v nedělním závodě dokázal přetavit na desátou příčku a historicky první mistrovský bod ve Formuli 1. Německý jezdec tak pro Manor získal teprve druhé umístění v nejlepší desítce. To první vybojoval v uličkách Monaka v roce 2014 Jules Bianchi.

Pilot Manoru nevěřil, že by v závodě mohl na bodované pozice dosáhnout, zejména po výjezdu safety caru, kterému předcházel defekt pneumatiky Sebsatiana Vettela. „V polovině závodu jsem si myslel, že je konec. Měli jsme smůlu se safety carem a propadli se až na chvost startovního roštu,“ zhodnotil Wehrlein průběhu závodu nedaleko našich hranic.

„Ale držel jsem se a bojoval až do konce s Valtterim Bottasem a Estebanem Gutiérrezem. Tým mi řekl, že je potřeba jej udržet za sebou. Pokud by se to povedlo, mohli bychom prý získat mistrovský bod. On jel na nových pneumatikách, takže to bylo opravdu náročné. Když jsem pak projel cílem a viděl výsledkovou listinu, nevěřil jsem tomu. Myslel jsem, že na desátém místě je napsaný Pérez. Zeptal jsem se týmu a ten mi potvrdil, že jsem to skutečně já, kdo získal mistrovský bod,“ měl velkou radost po závodě na Red Bull Ringu Wehrlein.

Takto Manor v cíli rakouského závodu slavil desáté místo a historicky první bodík pro Pascala Wehrleina.

Zveřejnil(a) SvětFormule.cz dne 4. červenec 2016

Sdílejte na:
Zavřít