Webber si úžívá štěstí na své straně

Webber si úžívá štěstí na své straně

Australký závodník Mark Webber doufá, že se mu v samotném závěru jeho kariéry podaří ještě alespoň jednou porazit bezkonkurenčního stájového kolegu Sebastiana Vettela.

Pilot stáje Red Bull si po závodním víkendu na Monze užíval štěstí na své straně, letošní Velká cena Itálie byla již jeho jedenáctou, až letos se mu ale podařilo poprvé vystoupat na stupně vítězů.

Mark Webber dovezl svůj Red Bull na třetí příčce, na druhého Fernanda Alonsa ztratil méně než sekundu a v samotném závěru závodu na španělského pilota chtěl několikrát zaútočit.

Nicméně Australan znovu dokončil závod až za stájovým kolegou Sebastianem Vettelem, Němec tak vede v týmovém souboji již 11-1. Jen jedinkrát v letošní sezóně Webber skončil před svým kolegou, bylo to ve Velké ceně Velké Británie, kdy Sebastian Vettel odstoupil z prvního místa.

„Je skvělé, že se nám v tomto závodě podařilo dostat se na stupně vítězů,“ řekl Mark Webber, který na konci letošní sezóny opouští Formuli 1. „Monza není okruh, na kterém by se mi v minulosti příliš dařilo.“

„Kolem první zastávky jsem přemýšlel, jak se co nejefektivněji dostat před Felipeho Massu a povedlo se nám to, v samotném závěru jsem měl skvělý souboj s Fernandem Alonsem, rozdíl mezi námi v cíli nebyl tak velký, proto mám z dnešního výsledku velkou radost, byl to pro nás hodně dobrý závodní víkend,“ řekl dále Webber.

„Sebastian měl bezproblémový víkend, vše se mu dařilo a na Monze díky tomu zvítězil, věřím ale, že alespoň v jednom ze zbývajících závodů sezóny jej dokážu porazit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít