Webber na to stále má, ví Horner

Webber na to stále má, ví Horner

Šéf stáje Red Bull Christian Horner se nechal slyšet, že pokud by Mark Webber i nadále pokračoval v kariéře závodního pilota Formule 1, stále by konkuroval těm nejlepším jezdcům ve startovním poli.

Sedmatřicetiletý závodník ukončil kariéru ve Formuli 1 druhým místem v závěrečné Velké ceně Brazílie, se závoděním ale úplně nekončí, od roku 2014 bude působit v závodních speciálech Porsche.

„Pokud by se rozhodl pokračovat, samozřejmě by stále patřil k těm nejlepším,“ nechal se slyšet Horner v jednom z rozhovorů pro britský Autosport.

„Stále se nachází na top úrovni, mezi těmi nejkvalitnějšími a nejzkušenějšími jezdci. Problém je ale v tom, že Mark již v tomto sportu nemá dostatečnou motivaci, proto hledá své uplatnění v jiné závodní sérii.“

Christian Horner si také myslí, že schopnosti Marka Webbera jsou podceňovány především kvůli tomu, že je často srovnáván s bezkonkurenčním Sebastianem Vettelem, který v posledních čtyřech letech získal čtyři mistrovské tituly.

„Předvedl velké množství závodů, ve kterých se ukázal jako velmi kvalitní jezdec. Nebýt Sebastiana, pravidelně by v posledních letech bojoval o zisk mistrovského titulu. Hodně se podílel na vývoji vozu a sbíral cenné body do Poháru konstruktérů, bez něj bychom se v posledních čtyřech letech jen těžko čtyřikrát radovali z vítězství v šampionátu týmů, hrál v tom klíčovou roli,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít