Webber: Mercedes již není tým

Webber: Mercedes již není tým

Bývalý závodník Mark Webber je přesvědčený, že jezdci Lewis Hamilton a Nico Rosberg nebudou v závěru sezóny hájit barvy stáje Mercedes, ale především své vlastní.

Ačkoli tým Mercedes díky letos skvělé připravenému vozu vede sedm závodů před koncem sezóny Pohár konstruktérů s náskokem 150 bodů před druhým Red Bullem, o mistrovském titulu mezi oběma piloty není zdaleka rozhodnuto, rozdíl mezi prvním Nicem Rosbergem a druhým Lewisem Hamiltonem je devětadvacet bodů. Po poslední kolizi ve Velké ceně Belgie se na ně nečekaně přitáhl i Daniel Ricciardo.

Již několik kontroverzních momentů z dřívějších závodů ukazuje, že rivalita mezi Hamiltonem a Rosbergem skutečně existuje, svého vrcholu ale dosáhla po vzájemné kolizi na belgickém okruhu Spa, když se oba jezdci přetahovali o první příčku v závodě. Britský pilot Lewis Hamilton to odnesl poškozenou pneumatikou a závod nakonec ani nedokončil, Nico Rosberg dojel druhý.

„Nyní můžeme u Mercedesu vidět skutečně vypjatou situaci, vztahy mezi jezdci nejsou zrovna ideální,“ nechal se slyšet Mark Webber v jednom z rozhovorů. „Bude zajímavé vývoj těchto dvou sledovat, nemyslím jen v závěru této sezóny, ale i v budoucnu. Mohou vedle sebe závodit i v roce 2015? Bylo by to pro tým akceptovatelné?“

„V tuto chvíli se příliš nejedná o týmovou práci, vypadá to, že se jejich jezdci soustředí především na sebe, až se příště dostanou na závodní dráhu, budou znovu myslet jen a jen na své zájmy, přesně tohle se totiž stane, pokud máte takto dominantní vůz. Jezdci mají téměř jistý zisk Poháru konstruktérů, takže jediné co zbývá ve hře je šampionát jezdců,“ dodal bývalý australský závodník stáje Red Bull.

Sdílejte na:
Zavřít