Webber: Kvalita startovního pole klesá

Webber: Kvalita startovního pole klesá

Mark Webber věří, že kvalita jezdců v poli Formule 1 klesla od té doby, co zde debutoval v roce 2002, a to hlavně díky platícím pilotům.

Australský pilot Red Bullu si myslí, že finanční potíže týmy nutí starat se více o peníze, než o talent, a někteří ze skvělých pilotů jsou přehlíženi.

Mark Webber to popisuje jako „smutný stav“ a má za to, že současné pole je mnohem slabší, než tomu bylo před třinácti lety.

„I když jsem byl vzadu s Minardi, tak jsem soupeřil s piloty jako je Eddie Irvine, Salo – špičkoví piloti,“ řekl Webber Autosportu. „Nyní jsou zde také dobří piloti, ale mnoho jich upadne v zapomnění, protože nemají peníze. Například Robin Frijns má fenomenální talent, ale nemá žádné peníze.“

Webber ale i přes současnou situaci stále stojí za svým svěřencem Mitchem Evansem, kterému chce pomoci až do Formule. Evans vloni vyhrál šampionát GP3 a letos získal čtyři pódia pro tým Arden ve své první sezoně v GP2.

Webber debutoval v roce 2002 s týmem Minardi.

Mark Webber byl také dotázán na Sergeye Sirotkina, o kterém se hovoří jako o téměř jistém pilotovi Sauberu v příštím roce. Webber si myslí, že takovýto mladík v poli může být potencionálně nebezpečný.

„Možná se zbytečně obávám,“ řekl Webber o těchto mladých pilotech. „Můžou řídit auto, ale určitě to není ideální doba, kdy vstoupit do Formule 1.“

Sdílejte na:
Zavřít