Fan-store.cz

Webber je po hrozivě vypadající nehodě v pořádku

Webber je po hrozivě vypadající nehodě v pořádku

Australský závodník Mark Webber ošklivě havaroval v průběhu vytrvalostního závodu na brazilském okruhu Interlagos. Naštěstí je po kolizi naprosto v pořádku.

Bývalý závodník stáje Red Bull Racing, který před letošní sezonou královnu motorismu opustil a zamířil do světových vytrvalostních závodů k týmu Porsche, ošklivě havaroval během nedělního závodu na brazilském Interlagosu.

Ve vysokorychlostní zatáčce číslo 14 narazil do zdi, do kolize se připletl také jeden ze soupeřů ze stáje Ferrari.

Oba jezdci byli po kolizi převezeni do zdravotního střediska přímo na okruhu a čekali na transport do nemocnice. „Oba jezdci byli převezeni do zdravotního střediska na okruhu, následně byli přepraveni do místní nemocnice, kde je čekala řada zdravotních prohlídek. Jejich stav byl ale označen jako vyhovující.“

Na oficiálním Facebook profilu Marka Webbera se objevila informace o tom, že osmatřicetiletý pilot strávil noc v nemocnici a v pondělí ráno byl propuštěn.

Zajímavostí je také fakt, že Mark Webber ve stejném místě a na stejném okruhu už jednou havaroval, stalo se tak v roce 2003 při Velké ceně Brazílie vozů Formule 1, kdy ještě závodil za stáj Jaguar.

Sdílejte na: