Webber chválí Ricciarda za skvělé výkony

Webber chválí Ricciarda za skvělé výkony

Australský závodník Mark Webber chválí svého krajana a nástupce v závodní sedačce stáje Red Bull za pravidelně skvělé výkony, jeho první vítězství je prý zaslouženým úspěchem.

Daniel Ricciardo přišel ze stáje Toro Rosso jako náhrada za Marka Webbera, který na konci sezóny 2013 kolotoč Formule 1 opustil. Nyní se v Kanadě dočkal svého prvního vítězství ve Velké ceně, čímž ukončil vítěznou šňůru pilotů stáje Mercedes, kteří v prvních šesti závodech letošní sezóny získali šest triumfů.

„Začátek závodu se jevil jako každý jiný v letošní sezóně, ale pak jsem si všiml, že oba vozy Mercedes mají nějaké problémy,“ nechal se slyšet Australan Webber v jednom z rozhovorů.

„Pro Daniela byl zisk jeho prvního vítězství ve Formuli 1 jistě neuvěřitelný, již od začátku sezóny si vede velmi dobře a vyvaroval se zbytečným chybám, je to zasloužený úspěch“ dodal bývalý závodník stáje Red Bull.

Vítězství Daniela Ricciarda na okruhu Gillese Villeneuvea je již pátým závodem v letošní sezóně, ve kterém tento australský závodník skončil před svým stájovým kolegou a čtyřnásobným mistrem světa Sebastianem Vettelem.

Zisk pětadvaceti mistrovských bodů jej také katapultoval na třetí příčku v šampionátu jezdců, kde se zařadil hned za dvojici takřka neporazitelných jezdců stáje Mercedes. Kromě vítězství v Kanadě se Ricciardo radoval dvakrát i z umístění na stupních vítězů a dvakrát dokončil závod na čtvrté pozici.

Sdílejte na:
Zavřít