Webber bude startovat z posledního místa

Webber bude startovat z posledního místa

Po odstoupení v druhé části kvalifikace je Mark Webber dodatečně potrestán odsunem na chvost startovního roštu v nedělním závodu.

Mark Webber ke konci Q2 odstavil svůj Red Bull v zatáčce číslo 14. Vůz prý měl problémy s tlakem paliva. Jak se ovšem po kvalifikaci ukázalo, vůz v sobě měl také velmi málo paliva, takže tým nebyl schopný poskytnout povinný vzorek jednoho litru paliva z vozu. Z tohoto důvodu Australan obdržel penalizaci v podobě odsunu na poslední 22. místo na startu zítřejší velké ceny.

Po odstavení vozu bylo zkontrolováno, zda má vůz natankováno dostatek paliva, aby se odtud sám dostal do boxů a zda by i po tom mohl poskytnout povinný litrový vzorek. Stewardi bohužel odhalili, že vůz měl v nádrži všehovšudy pouze 150ml paliva, takže se ihned rozhodli Australana penalizovat.

Dle slov Christiana Hornera se stala nešťastná chyba v tankovacím systému, takže se do nádrže nedostalo požadované množství paliva. „Je to frustrující. Bylo jasné, že Mark měl na Q3, avšak najednou jsme zjistili, že motor nejede na sto procent a prověřili jsme palivo. Zjistili jsme, že Mark má téměř prázdnou nádrž, tak jsme mu řekli, aby šetřil palivo jak nejvíce dokáže a vrátí se do boxu. To se bohužel nestalo.“ 

Šéf stáje také dodal, že Red Bull nyní svůj čerpací systém intenzivně vyšetřuje. Je to už podruhé v šesti závodech, kdy byl Red Bull kvůli nedostatku paliva z kvalifikace vyloučen. Naposledy se to stalo Sebastianu Vettelovi v Abu Dhabi.

Sdílejte na:
Zavřít