Warwick: Trestné body fungují

Warwick: Trestné body fungují

Bývalý jezdec formule 1 Derek Warwick, který se podílel na přípravě bodového systému, tvrdí, že systém je nastaven dobře. Po sezóně by se však mohl měnit.

Jednou z novinek v letošní sezóně je bodovací systém. Každý jezdec má na začátek 12 bodů a za různé prohřešky je ztrácí, pokud přijde o všechny, bude muset vynechat jeden závod. 

Trestné body už letos obdrželo pět jezdců. V čele této statistiky stojí Jules Bianchi z Marussie, který posbíral už 4 body a to za způsobení kolizí s Maldonadem a Sutilem v Malajsii a Bahrajnu. Body má také Maldonado, který jako jediný dostal tříbodový trest za jednu kolizi. Po dvou bodech už ztratili Bottas, Magnussen a Sutil.

Podle Warwicka je tento systém spravedlivý: „Myslím, že to funguje, ale na konci sezóny možná budeme muset udělat několik úprav. Možná zjistíme, že některé prohřešky jsou hodnoceny příliš tvrdě a některé příliš jemně. Charlie (Whiting, pozn. redakce) je velmi dobrý v sebereflexi a určitě se na to na konci sezóny podívá.“

Warwick poukazuje na podobnost nového bodového systému se systémem platným na normálních silnicích: „Pokud někdo posbírá 12 trestných bodů a bude muset vynechat velkou cenu, bude to kvůli tomu, že celý rok jezdil špatně, proto tento systém považuji za dobrý. Je to stejné jako na silnici. Pokud budu jezdit příliš rychle a policie mě třikrát, nebo čtyřikrát chytne, přijdu o řidičák a to je správně.“

Sdílejte na:
Zavřít