Walker: Pro Hamiltona je těžké porazit přemýšlivého jezdce Rosberga

Walker: Pro Hamiltona je těžké porazit přemýšlivého jezdce Rosberga

Slavný britský komentátor formule 1 Murray Walker se domnívá, že Rosberg si připravil velmi dobrou pozici pro ovládnutí letošního šampionátu.

Souboj Mercedesů o titul je tím nejzajímavějším, co je letos ve formuli 1 k vidění, proto není žádným překvapením, že se právě k dvojici Rosberg + Hamilton velmi často vyjadřují různí bývalí nebo současní jezdci, komentátoři, novináři, šéfové týmů, nebo také fanoušci. Je tedy logické, že potřebu vyjádřit se k tomuto souboji měl také možná nejznámější hlas v historii formule 1 Murray Walker.

„Myslím, že není nikterak nespravedlivé říci, že Hamilton prožívá boj o šampionát mnohem emotivněji a to může ovlivnit jeho řízení. Čím častěji Rosberg vítězí, tím více zranitelný Hamilton je, každá porážka přináší nový tlak. Ve zkratce, myslím si, že pro Hamiltona se stává vítězství v šampionátu každým závodem těžším, protože Rosberg je přemýšlivý jezdec. Hamilton je sice rychlejší, ale nemyslím si, že chytřejší,“  řekl komentátor, který většinu kariéry pracoval pro BBC.

Čestný předseda Mercedesu Niki Lauda však s Walkerem úplně nesouhlasí a věří, že se Hamilton probere během domácí velké ceny už jen kvůli tomu, že prohrál poslední tři závody a bude hladovější po úspěchu: „Má teď před sebou svůj domácí závod a své fanoušky. Doma prostě musí zadupat Nica do země. Na druhou stranu uznávám, že Lewis je v těžké pozici. 29 bodů je hodně. Bohužel to tak je, o tom není pochyb.“

Niki Lauda také odmítá, že by klíčovým momentem sezóny byla úmyslná (?) nehoda Nica Rosberga v Monaku. Mnozí tvrdí, že se přes tuto křivdu Hamilton stále nepřenesl a brání mu to v podávání stoprocentních výkonů. Objevili se navíc spekulace, že Hamiltona poškodil v Rakousku jeho vlastní tým, který mu měl uměle prodloužit zastávku v boxech, aby vyhrál Rosberg. Lauda však svého svěřence brání a uklidňuje: „Při závodění nesmíte být paranoidní a Lewis to ví. Nepotřebuje, abych ho nějak koučoval. Znám ho už velmi dlouho a vím, že je to jezdec s perfektní hlavou. Je maximálně motivovaný.“

Sdílejte na:
Zavřít