Vysmátý Grosjean: Byl to skvělý závod

Vysmátý Grosjean: Byl to skvělý závod

Francouzský závodník Romain Grosjean dnes znovu ukázal, že mu nebude dělat problém převzít vůdčí roli v týmu Lotus po odchodu Kimiho Räikkönena, v Koreji totiž zaznamenal třetí stupně vítězů v sezóně.

Do Velké ceny Koreje odstartoval Romain Grosjean po penalizaci Marka Webbera z třetí pozice, v průběhu celého závodu předváděl konkurenceschopný výkon a bojoval o druhou příčku, dvacet kol před koncem závodu jej ale předjel stájový kolega Kimi Räikkönen.

Po projetí cílem na třetí pozici dostal z boxové zdi podivnou zprávu: „Promluvíme si o tom později, nyní se ale usmívej na pódiu.“

Grosjean udělal přesně to, co mu bylo řečeno, dle vlastních slov byl ale se svou výkonností na okruhu Yeongam hodně spokojený.

„Je to pro nás dobrý výsledek, povedl se nám start a dobrá zpráva pro nás je, že jsme byli konkurenceschopní pro Red Bull, že nám Sebastian neodjel příliš daleko,“ řekl francouzský závodník po závodě.

Romain Grosjean se také rozhovořil o momentu, kdy jej Kimi Räikkönen náhle a poněkud agresivně předjel a připravil o druhé místo v závodě. „Udělal jsem drobnou chybu a Kimi mě předjel, bylo to ale mé zaváhání. Nicméně jsme zpátky na stupních vítězů a to je pro nás nejdůležitější fakt,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít