Vypadalo to zvláštně, popsal Alonsovu nehodu Vettel

Vypadalo to zvláštně, popsal Alonsovu nehodu Vettel

V průběhu posledního dne testovacích jízd ve španělské Barceloně nešťastně havaroval závodník Fernando Alonso. Podle posledních informací měl otřes mozku. Zvláštní pocit měl z nehody i Sebastian Vettel, který v tu chvíli jel za Španělem.

Noc v nemocnici musel trávit dvojnásobný mistr světa Fernando Alonso po své nehodě z testů ve španělské Barceloně. McLaren nejprve vydal oficiální prohlášení, že závodník je v pořádku a nezraněn. Následně ale byli fanoušci obeznámeni, že Alonso utrpěl otřes mozku a v nemocnici zůstane přes noc.

„Nehoda Fernanda Alonsa je jednou z těch věcí, které se při testování běžně stávají,“ nechal se slyšet ředitel McLaren Racing Éric Boullier. „Naštěstí je v pořádku, ale v průběhu nehody utrpěl otřes mozku a kvůli tomu zůstal přes noc v nemocnici. To je po otřesu mozku zcela běžné.“

McLaren příliš podrobných informací o nehodě Fernanda Alonsa neuvedl, pár slov k incidentu ale řekl Sebastian Vettel, který v době nehody jel právě za Alonsem. „Rychlost byla pomalá, bylo to asi ve 150 km/h. Následně zatočil směrem do zdi. Vypadalo to opravdu zvláštně,“ nechal se slyšet německý pilot.

Čtyřnásobný mistr světa věří, že pilota stáje McLaren uvidí brzy znovu v akci. „Chtěl bych Fernandovi popřát brzké uzdravení. Naštěstí jsme už dostali nějaké dobré zprávy, takže věřím, že bude brzy znovu v akci,“ dodal Vettel.

Nereagoval na klepání po přilbě

Španělský deník AS citoval fotografa Jordiho Vidala, který byl blízko nehody Fernanda Alonsa. „Lékaři ho klepali po přilbě, ale závodník na to nijak nereagoval. Trvalo to přibližně deset minut,“ řekl fotograf.

Sdílejte na:
Zavřít