Vůz se zasekl na pátém rychlostním stupni, vysvětlil Massa

Vůz se zasekl na pátém rychlostním stupni, vysvětlil Massa

Felipe Massa po závodě sdělil novinářům, že ze závodu v Německu neodstoupil po vlastní chybě, jeho vůz se totiž zasekl na pátém převodovém stupni a brazilský pilot s tím již nemohl nic dělat.

Pro vícemistra světa z roku 2008 skončil závod velmi brzy. Po velmi povedeném startu se pohyboval těsně za první pětkou, jenže už ve třetím kole se jeho vůz dostal v první zatáčce do smyku a Massa tak musel z dobře odstartované Grand Prix odstoupit.

„Brzdil jsem na rovince, ale kola se z ničeho nic zablokovala,“ prozradil dvaatřicetiletý závodník.

„Vůz z ničeho nic začal zatáčet doprava a když jsem se snažil celou situaci urovnat, dostal jsem smyk. Bohužel vůz byl zaseknutý na pátém rychlostním stupni a nebylo možné v závodě pokračovat,“ řekl dále zklamaný Brazilec.

„Samozřejmě jsem se snažil znovu rozjet, ale na pětku to zkrátka není možné, motor vzápětí zhasl.“

I přes zpackaný závod má ale brazilský závodník radost alespoň z pokroku s pneumatikami. „Red Bull byl konkurenceschopný v kvalifikaci i v závodě, Lotus byl v neděli ještě o něco lepší, naopak Mercedesu se velmi povedla kvalifikace, ale v závodě to bylo o poznání horší, bylo jasně vidět, že vysoké teploty některým vozům zcela nesvědčí.“

„Náš vůz byl pro tento závod také velmi dobře připraven, nutno přiznat, že Red Bull byl asi o něco silnější, naše konkurenceschopnost by se dala přirovnat k Lotusu.“

Sdílejte na:
Zavřít