Vítězství v Itálii láká mnoho stájí

Vítězství v Itálii láká mnoho stájí

O víkendu čeká na stáje a jejich piloty italský okruh Monza. O vítězství se jako vždy budou snažit všichni jezdci. Největší zájem však bude ze strany Ferrari, Mercedesu, Red Bullu a Lotusu.

Formule 1 má za sebou letní přestávku a do druhé části sezóny se piloti všech týmů vrhli s velkou motivací. McLaren by rád získal třetí vítězství v řadě. Ferrari by si neskutečně přálo předvést svoji nejlepší formu před domácím publikem. Red Bull chce zopakovat své výsledky z Belgie. Lotus se bude snažit o své první vítězství sezóny a Mercedes by se rád dostal znovu do vedení od závodu v Číně.

I přesto, že belgický závod nebyl zrovna tím nejúspěšnějším pro Fernanda Alonsa, Ferrari má vše pod kontrolou. „Odjeli jsme z Belgie s tím, že vše je pod kontrolou a stále věříme ve vítězství,“ řekl Stefano Domenicali. „V současné chvíli je to v rukou techniků v Meranellu, kteří musí zapracovat na našem autě, jelikož to teď není na stoprocentní úrovni.“ Domenicalli také dodal, že okruh v Monze je pro ně speciální kvůli tomu, že je to závod na domácí půdě. Celkově vzato jim ale přinese stejný počet bodů, jako každý jiný.

Plány na vítězství Ferarri však budou chtít ostatní stáje chtít překazit. Například Martin Whitmarsh z McLarenu prohlásil: „Naše vítězství z Maďarska a Spa by se mělo opakovat a my se budeme snažit o vítězný hatrick.“ Sázkové kanceláře budou sledovat, jak se nadcházející víkend bude vyvíjet a kdo si z Monzy tak žádané vítězství nakonec připíše na svůj účet.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít