VirtualGP: Po nepovedené kvalifikaci si Šmídl vybojoval další vítězství!

VirtualGP: Po nepovedené kvalifikaci si Šmídl vybojoval další vítězství!

Thrustmaster Virtual GP už má za sebou pátý závod sezony a blíží se tak do své poloviny.

V sobotu 15. dubna se piloti vydali na kanadskou trať Circuit of Gilles Villeneuve. Kvalifikace trochu zamíchala pořadím na startu a v závodě jsme pak díky tomu měli skvělou akci. Na celý přenos se můžete podívat zde.

V trénincích si byli piloti velmi blízko a bylo tak jasné, že nás čeká napínavá kvalifikace. Hned na začátku kvalifikace se na trať vydaly všechny vozy a na trati tak bylo dost těsno. Zpočátku se čela pořadí chopil Martin Štefanko s časem 1:11, zatímco Šmídl i Honzík byli o více než 3 desetiny pozadu. Štefanko svůj čas dokázal ještě zlepšit na 1:10.930. Honzík se zlepšil a posunul se na druhé místo, Šmídl se zlepšil jenom krajně, nepovedlo se mu dát dohromady čisté kolo. Na čtvrtém místě skončil Vojtěch Polesný se ztrátou půl sekundy na první trojici. Čtvrté až deváté místo pak pokrývaly sotva 3 desetiny, střed pole byl tedy velmi semknutý blízko k sobě.

Start se nejlépe povedl vozu Big Shock Michala Šmídla, který se po souboji skrze první dvě zatáčky dostal před Jaroslava Honzíka. Štefankovi se podařilo udržet si první místo po startu z pole-position. Michal Blažek po návratu za volant předjel Tomáše Doležela. Andrej Chlebec se propadl na sedmé místo a nahoru se tak posunul Zoubek a Sýkora. Na konci druhého kola Šmídl zaútočil na vedoucího Štefanka, který si musel zkrátit závěrečnou šikanu, což ho zpomalilo a dovolil Šmídlovi protáhnout se kolem něj při nájezdu do první zatáčky. Honzík vše sledoval z těsné blízkosti, ale místo už tam pro něj nebylo. Doležel s Blažkem spolu stále bojovali a Doležel se dostal zpět před Blažka na deváté místo.

V pátém kole ze závodu odstoupil Jan Frajbiš z týmu LYNX, který do té doby jel na osmém místě, z ničeho nic se ocitl v bariéře a vůz byl příliš poškozený na to, aby v závodě pokračoval. Zřejmě došlo ke kontaktu s Doleželem z DX Racer, který na něj začal dotírat.

Martin Štefanko se mezitím držel na druhém místě těsně nad sekundu za Šmídlem, blíž se ale nedostal. Na konci pole mezitím zase bojovali Blažek s Doleželem, Blažek s vozem BenQ se opět dostal před Doležela. Andrej Chlebec dostával pod tlak Jana Sýkoru na šestém místě. Petr Zoubek se mezitím přiblížil ke čtvrtému Vojtovi Polesnému.

V jedenáctém kole do boxů zajela úvodní trojice Šmídl-Štefanko-Honzík, ke změně pozic ale nedošlo. Vedení se prozatím ujal Vojta Polesný. Šmídl se navrátil na trať na čtvrtém místě, zatímco Štefanko ztratil a vrátil se až jako šestý a Honzík vyjel zpět na trať na úplně posledním místě. Šmídl se navíc rychle dostal před Sýkoru zpět na třetí místo, zatímco Štefanko a Honzík byli zaseknuti v provozu. Na konci dvanáctého kola do boxů zajel Polesný, Sýkora a Blažek, do vedení se tak na okamžik dostal i Petr Zoubek. Šmídl se Štefankem a Honzíkem se díky pitstopům ostatních zase posouvali nahoru. Zoubek zajel do boxů o kolo později a na výjezdu z boxů vyjel hned po bok Vojtěcha Polesného, se kterým se přetahovali o pozici, ale rozjetý Polesný ji nakonec ubránil.

V osmnáctém kole už byli v boxech všichni a pořadí se zase vrátilo do té realistické podoby se Šmídlem ve vedení. Štefanko s Honzíkem na něj ale během pitstopové fáze ztratili několik sekund. Polesný se Zoubkem stále bojovali kolo na kolo o čtvrté místo. Díky pitstopům se Michal Blažek dostal na sedmé místo před Andreje Chlebce. Navíc začal tlačit i na šestého Jana Sýkoru. Ve dvacátém kole ale oba snažení přehnali, když se nevešli bok po boku do závěrečné šikany a po kontaktu se oba ocitli ve Zdi šampionů. Sýkora z toho vyvázl o něco lépe, zatímco Blažek se propadl za Chlebce na sedmé místo. Oba však měli poškozené vozy z této poměrně velké kolize. Blažek ihned poté také zamířil do boxů pro opravy.

Do boxů na konci třiadvacátého kola zamířili první tři piloti v pořadí – Šmídl, Štefanko a Honzík – ke svému druhému plánovanému pitstopu. Honzík měl trošku problémy zastavit na správném místě v boxech, což ho stálo cenný čas. Zůstal sice na třetím místě ale už se značnou ztrátou na Štefanka se Šmídlem. Po pitstopech se na trati vynořil Petr Zoubek před Vojtěchem Polesným, ale opět to bylo velmi těsné a jejich skvělý souboj opět pokračoval. Kvůli opravám poškození z dřívější havárie se v boxech zdržel i Jan Sýkora, který s Blažkem po druhých pitstopech uzavírali pořadí.

V posledním kole došlo ve vlásence v posledním sektoru ke kontaktu mezi Polesným a Zoubkem. Polesný byl trošku neopatrný a ťukl do svého kolegy, který se roztočil. Naštěstí měli oba takový náskok, aby neztratili pozice a Polesný po své chybě Zoubka pustil zpět před sebe na čtvrté místo. Jan Sýkora v úplně poslední zatáčce předvedl parádní předjetí Tomáš Doležela. I v uzoučké šikaně, kde předtím kolidoval právě Sýkora s Blažkem, si nyní oba jezdci dali dostatek prostoru a krásně tímto manévrem zakončili parádní závod, který nakonec vyhrál Michal Šmídl po výborném startu ze třetího místa, Štefanko a Honzík ho doplnili na pódiu.

Šampionát se pomalu blíží do své poloviny a Šmídl na prvním místě tabulky má v současnosti 29 bodů náskok na druhého Štefanka, ten má náskok 27 bodů na třetího Honzíka. Na čtvrté místo se posunul Petr Zoubek, který má nyní náskok tři body na jezdecké duo týmu TP-Link Chlebec/Liščák. Ti zase mají o čtyři body více, než šestý Vojtěch Polesný. Jan Frajbiš po odstoupení za závodu naneštěstí žádné body nepřidal a v tabulce je se svými 24 body na sedmém místě. Osmý Richard Chlad, který v Kanadě nenastoupil, na Frajbiše ztrácí dva body a má náskok jednoho bodu na devátého Blažka. Tabulku uzavírá Jan Sýkora se šestnácti body a Tomáš Doležel s dvanácti.

Další závod nás čeká ve Velké Británii na okruhu Silverstone a to 6. května, tak se nezapomeňte dívat. Nezapomeňte udělit svůj hlas některému z pilotů v anketě Jezdec dne a rovnou můžete i poslat své tipy na výsledky dalšího závodu v naší soutěži o hodinky Certina.

 

Sdílejte na:
Zavřít