Víkend v motorsportu-2.část(16.-18.3.2018)-Závod 12 hodin Sebring patřil Nissanu

Víkend v motorsportu-2.část(16.-18.3.2018)-Závod 12 hodin Sebring patřil Nissanu

Na první příčce projela cílem posádka stáje Tequila Patrón ESM Pipo Derani-Nicolas Lapierre-Johannes Van Overbeek.

NASCAR Xfinity Series-Fontana

první volný trénink

V prvním volném tréninku Xfinity Series se na první příčce umístil Christopher Bell. Za Bellem se umístili hostující závodníci z Monster Energy NASCAR Cup Series Joey Logano, jenž skončil druhý, a Austin Dillon, který zajel třetí nejrychlejší čas. Vedoucí muž šampionátu Elliott Sadler se umístil na sedmé příčce.

kompletní výsledky prvního volného tréninku

druhý volný trénink

Druhý volný trénink opanoval Daniel Hemric. Druhý nejrychlejší čas znovu zajel Joey Logano a na třetím místě skončil John Hunter Nemechek. Vítěz prvního volného tréninku Christopher Bell zůstal těsně za TOP 3 a obsadil čtvrtou příčku. Elliot Sadler skončil osmý. Austin Dillon uzavřel první desítku.

kvalifikace

Již třetí letošní pole position ukořistil ve fontanské kvalifikaci Christopher Bell. Po druhých místech ve volných trénincích zajel Joey Logano druhý nejrychlejší čas také v kvalifikaci. Třetí příčku obsadil John Hunter Nemechek. Vítěz posledního volného tréninku Daniel Hemric tentokrát skončil na páté pozici. Vedoucí muž šampionátu Elliott Sadler se do závodu kvalifikoval jako jedenáctý. Austin Dillon zajel 19. čas.

kompletní výsledky kvalifikace

závod

Pátý závod letošní sezony NASCAR Xfinity Series ovládl dominantním způsobem Joey Logano. „Sliced Bread“, jak se Loganovi přezdívá, odkroužil v čele závodu 139 kol z celkových 150 a kromě celkového prvenství si připsal také vítězství ve všech třech částech závodu. Jako druhý projel pod šachovnicovým praporkem Justin Allgaier. Na třetím místě skončil lídr šampionátu Elliott Sadler. Druhý hostující závodník z Monster Energy NASCAR Cup Series Austin Dillon jen těsně nedosáhl na umístění v TOP 3 a obsadil čtvrtou pozici. Vítěz kvalifikace Christopher Bell nedokázal zužitkovat v závodě ani své třetí pole position a byl klasifikován až na 21. místě. Na svůj první triumf v Xfinity Series si tak musí ještě počkat.

kompletní výsledky závodu

V čele šampionátu i nadále zůstal Elliott Sadler(199 bodů). Druhá pozice patří Tyleru Reddickovi(195 bodů) a třetí Justinu Allgaierovi(194 bodů).

kompletní průběžné pořadí

NASCAR Xfinity Series nyní čeká pauza a další závod se uakuteční až 7. dubna v Texasu.

WeatherTech SportsCar Championship-12 hodin Sebring

první volný trénink

První volný trénink druhého podniku letošní sezony WeatherTech SportsCar Championship opanovala posádka stáje Acura Team Penske Hélio Castroneves-Ricky Taylor-Graham Rahal. Druhou pozici obsadila posádka stáje Spirit of Daytona Racing Matt McMurry-Tristan Vautier-Eddie Cheever III a na třetím místě skončila trojice z týmu Konica Minolta Cadillac DPi-V.R Ryan Hunter-Reay, Jordan Taylor a Renger Van Der Zande. Vítězná posádka závodu 24 hodin Daytona Filipe Albuquerue-Joao Barbosa-Christian Fittipaldi vstoupila do dvanáctihodinovky v Sebringu desátou pozicí.

 V kategorii GTLM zajeli v prvním volném tréninku nejrychlejší čas Joey Hand, Dirk Müller a Sébastien Bourdais. Druhou pozici obsadili Toni Vilander, James Calado a Alessandro Pier Guidi ze stáje Risi Competizione a na třetí pozici se umístila druhá posádka týmu Ford Chip Ganassi Racing Scott Dixon-Ryan Briscoe-Richard Westbrook.

Třída GTD patřila posádce stáje Michael Shank Racing with Curb-Agajanian Justin Marks-Mario Farnbacher-Lawson Aschenbach. Druhý nejrychlejší čas si připsali Paul Dalla Lana, Mathias Lauda, Pedro Lamy a Daniel Serra. Třetí pozici obsadila posádka Sheldon Van Der Linde-Christopher Mies-Alessio Picariello.

kompletní výsledky prvního volného tréninku

druhý volný trénink

Hélio Castroneves, Ricky Taylor a Graham Rahal zvítězili rovněž ve druhém volném tréninku. Do nejlepší trojice pronikla ve druhém volném tréninku také Mazda. Druhý nejrychlejší čas si totiž připsala posádka Jonathan Bomarito-Spencer Pigot-Harry Tincknell. N třetí příčce skončili Filipe Albuquerque, Joao Barbosa a Christian Fittipaldi. Dařilo se také druhé posádce stáje Mazda Team Joest. Oliver Jarvis spolu s Tristanem Nunezem a René Rastem zajeli čtvrtý čas.

V kategorii GTLM znovu zajela nejrychlejší čas posádka stáje Ford Chip Ganassi Racing. Tentokrát se na prvím místě ukázali Scott Dixon, Richard Westbrook a Ryan Briscoe. Druhou pozici znovu obsadila posádka týmu Risi Competizione Toni Vilander-James Calado-Alessandro Pier Guidi. Třetí skončili vítězové prvního volného tréninku Sébastien Bourdais, Joey Hand a Dirk Müller.

V GTD zvítězila posádka týmu 3GT Racing Jack Hawksworth-David Heinemeier-Hansson-Sean Rayhall. Druhou pozici obsadila vítězná posádka z prvního volného tréninku Justin Marks-Mario Farnbacher-Lawson Aschenbach a na třetí pozici skončili Mathieu Jaminet, Patrick Long, Christina Nielsen a Robert Renauer z týmu Wright Motorsport.

kompletní výsledky druhého volného tréninku

třetí volný trénink

Třetí volný trénink skončil doublem stáje Mazda Team Joest. Zvítězili René Rast, Tristan Nunez a Oliver Jarvis před svými týmovými kolegy Jonathanem Bomaritem, Spencerem Pigotem a Harrym Tincknellem. Třetí příčku obsadila posádka Whelen Engineering Racing Felipe Nasr-Eric Curran-Mike Conway. Posádka Hélio Castroneves-Ricky Taylor-Graham Rahal, která skončila na prvním místě v úvodních dvou volných trénincích, zajeli ve třetím volném tréninku pouze dvanáctý čas.

V kategorii GTLM se na první místo vrátili Joey Hand, Dirk Müller a Sébastien Bourdais.Na druhé příčce se tentokrát umístila posádka BMW Teamu RLL Bill Auberlen-Connor De Phillippi-Alexander Sims. Na třetím místě skončili Laurens Vanthoor, Earl Bamber a Gianmaria Bruni, kteří hájí barvy Porsche GT Teamu. Vítězové druhého volného tréninku Scott Dixon, Ryan Briscoe a Richard Westbrook obsadili ve třetích tréninkových jízdách čtvrtou příčku.

V GTD se tentokrát blýsknuli nejrychlejším časem jezdci týmu Turner Motorsport Don Yount-Dillon Machavern-Markus Palttala. Na druhé pozici skončila čtveřice stáje Spirit of Race Paul Dalla Lana, Pedro Lamy, Mathias Lauda a Daniel Serra. Vítězové předchozího tréninku David Heinemeier-Hansson-Jack Hawksworth-Sean Rayhall obsadili sedmé místo.

kompletní výsledky třetího volného tréninku

čtvrtý volný trénink

Ve třetím volném tréninku se sice posádce Hélio Castroneves-Ricky Taylor-Graham Rahal příliš nezadařilo, v závěrečném tréninku ale opět zvítězili. Druhá skončila posádka týmu Tequila Patron ESM Johannes Van Overbeek-Nicolas Lapierre-Pipo Derani a třetí příčku obsadili jezdci Performance Tech Motorsports James French-Kyle Masson-Pato O´Ward. Vítězná posádka z třetího volného tréninku Oliver Jarvis-Tristan Nunez-René Rast se tentokrát umístila na konci nejepší desítky.

V GTLM dominoval BMW Team RLL. Nejrychlejší čas zajeli Bill Auberlen, Connor De Phillippi a Alexander Sims. Druhou pozici obsadili jejich týmoví kolegové Jesse Krohn, John Edwards a Nick Catsburg. Na třetím místě skončila posádka stáje Porsche GT Team Laurens Vanthoor-Earl Bamber-Gianmaria Bruni. Vítězové třetího volného tréninku Joey Hand, Dirk Müller a Sébastien Bourdais se umístili na páté příčce.

Třídu GTD ovládli Sheldon Van Der Linde-Christopher Mies-Alessio Picariello z týmu Montaplast by Land-Motorsport. Druzí skončili Paul Dalla Lana, Pedro Lamy, Mathias Lauda a Daniel Serra. Třetí příčku obsadila posádka týmu Michael Shank Racing with Curb Agajanian Katherine Legge-Trent Hindman-Álvaro Parente.Vítězná posádka třetího volného tréninku ve složení Don Yount, Dillon Machavern a Markus Palttala.

kompletní výsledky čtvrtého volného tréninku

kvalifikace

Pro pole position si v kvalifikaci dojela posádka Spirit of Daytona Racing Matt McMurry-Tristan Vautier-Eddie Cheever III. Druhou pozici v první řadě si zajistili Scott Sharp, Ryan Dalziel a Olivier Pla z týmu Tequila Patron ESM. Třetí místo na startu vybojovali hezdci týmu Acura Penske Hélio Castroneves-Ricky Taylor-Graham Rahal. Vítězové úvodního závodu sezony 24 hodin Daytona, posádka stáje Mustang Sampling Racing Filipe Albuquerque-Joao Barbosa-Christian Fittipaldi, obsadili v kvalifikaci na dvanáctihodinový závod v Sebringu osmou příčku.

V kategorii GTLM si pro start zajistila nejvýhodnější pozici posádka Alexander Sims-Connor De Phillippi-Bill Auberlen, která tak navázala na triumf v posledním volném tréninku. Druhý nejrychlejší čas si připsala posádka stáje Risi Competizione Toni Vilander-James Calado-Alessandro Pier Guidi. Na třetí příčce skončili Nick Catsburg, John Edwards a Jesse Krohn. Vozy stáje Ford Chip Ganassi Racing skončil těsné za nejrychlejší trojicí. Ryan Briscoe, Richard Westbrook a Scott Dixon obsadili čtvrté místo a druhé uskupení Sébastien Bozrdais-Joey Hand-Dirk Müller si připsali pátý nejrychlejší čas.

Ve tídě GTD byli nejrychlejší Paul Dalla Lana, Pedro Lamy, Mathias Lauda a Daniel Serra z týmu Spirit of Race. Druhou příčku obsadila posádka Sheldon Van Der Linde-Christopher Mies-Alessio Picariello a nejlepší trojici uzavřeli jezdci 3GT Racingu Jack Hawksworth-David Heinemeier-Hansson-Sean Rayhall.

kompletní výsledky kvalifikace

warm up

Ve warm upu se na čelo vrátila posádka týmu Rogera Penskeho Hélio Castroneves-Ricky Taylor-Graham Rahal. Se ztrátou jedné vteřiny skončili druzí Johannes Van Overbeek, Pipo Derani a Nicolas Lapierre. V nejlepší trojici se umístila také druhá posádka týmu Tequila Patron ESM. Třetí nejrychlejší čas totiž zajela posádka Scott Sharp-Ryan Dalziel-Olivier Pla. Lídři šampionátu Filipe Albuquerque, Joao Barbosa a Christian Fittipaldi obsadili ve warm upu pátou pozici. Vítězná posádka z kvalifikace Matt McMurry-Tristan Vautier-Eddie Cheever III skončila na sedmém místě.

Nejrychlejší posádkou GTLM byla trojice stáje BMW Team RLL Jesse Krohn, John Edwards a Nick Catsburg. Druhý čas si připsala další posádka této stáje Alexander Sims-Bill Auberlen-Connor De Phillippi. Na třetím místě skončili Patrick Pilet, Fréderic Makowiecki a Nick Tandy.

V GTD zajela nejrychlejší čas posádka stáje Michael Shank Racing with Curb Agajanian Justin Marks-Mario Farnbacher-Lawson Aschenbach. Na druhé pozici skončili jezdci Magnus Racingu Andrew Davis, Andy Lally a John Potter. Třetí místo obsadila ekipa týmu 3GT Racing Dominik Baumann-Kyle Marcelli-Philipp Frommenwiler. Vítězobé kvalifikace Paul Dalla Lana, Mathias Lauda, Pedro Lamy a Daniel Serra se umístili na deváté pozici.

kompletní výsledky warm upu

závod

Pro vítězství si v Sebringu dojela posádka stáje Tequila Patron ESM Johannes Van Overbeek-Pipo Derani-Nicolas Lapierre. S dvanáctivteřinovou na vítěznou posádku dokončila závod posádka týmu Konica Minolta Cadillac DPi-V.R Jordan Taylor-Ryan Hunter-Reay-Renger Van Der Zande. Na pódiu dokončila závod také posádka Whelen Engineering Racingu ve složení Felipe Nasr, Eric Curran a Mike Conway.

Jako čtvrtá projela cílem posádka CORE Autosport Jon Bennett-Colin Braun-Romain Dumas. Dobře si znovu vedla posádka stáje United Autosport, jenž nastoupila v Sebringu s Paulem Di Restou, Philem Hansonem a Alexem Brundlem. Trio britských závodníků dovezlo vůz Ligier LMP2 do cíle na páté pozici.

V nejlepší desítce se v Sebringu umístily také oba vozy stáje Mazda Team Joest, kterou sužovaly během čtyřiadvacetihodinovky v Daytoně technické problémy. Jonathan Bomarito spolu s Harrym Tincknellem a Spencerem Pigotem obsadili šestou příčku, zatímco posádka Oliver Jarvis-Tristan Nunez-René Rast projela cílem závodu na osmém místě.

Závod se příliš nevydařil daytonským vítězům Christianu Fittipaldimu, Joau Barbosovi a Filipemu Albuquerqeovi, kteří přijeli do cíle jako šestnáctí se ztrátou 20 kol na vítěze.

Závod se bohužel nepodařilo dokončit nejrychlejší posádce kvalifikace Mattu McMurrymu-Tristanu Vautierovi III-Eddiemu Cheeverovi. Posádka byla klasifikována až jako 35. Do cíle nedojela ani jedna z posádek Acura Teamu Penske. Zatímco Dane Cameron, Juan Pablo Montoya a Simon Pagenaud byli ve výsledcích závodu klasifikováni na 39. místě, posádka Hélio Castroneves-Ricky Taylor-Graham Rahal obsadila 40. pozici.

Vítězem kategorie GTLM se stal Porsche GT Team a jeho posádka Patrick Pilet-Fréderic Makowiecki-Nick Tandy, která se v celkové klasifikaci umístila na desáté příčce. S pouhou šestivteřinovou ztrátou skončila na druhém místě posádka Alexander Sims-Connor De Phillippi-Bill Auberlen. Třetí dojela do cíle druhá posádka Porsche GT Teamu Earl Bamber-Laurens Vanthoor-Gianmaria Bruni. Vítězové z Daytony Richard Westbrook, Ryan Briscoe a Scott Dixon dokončil druhýzávod sezony na čtvrté pozici. Druhá posádka Ford Chip Ganassi Racingu Sébastien Bourdais-Joey Hand-Dirk Müller byla jednou z posádek, které cíl závodu neviděli.

Kategorie GTD se stala kořistí posádky stáje Paul Miller Racing Bryan Sellers-Madison Snow-Corey Lewis. Druhou příčku obsadil tým Scuderia Corsa s posádkou Alessandro Balzan-Gunnar Jeannette-Cooper MacNeil. Pro „bronz“ si dojeli Jeroen Bleekemolen, Luca Stolz a Ben Keating. Posádka Justin Marks-Lawson Aschenbach-Mario Farnbacher, která uspěla v kvalifikačních bojích, obsadila v závodě sedmou příčku v kategorii.

kompletní výsledky závodu

V čele šampionátu se po úvodních dvou závodech sezony nachází posádka Eric Curran-Felipe Nasr-Mike Conway(62 bodů), která jak v Daytoně(2.misto), tak i v Sebringu(3.místo) vystoupala na pódium. Druhá příčka patří posádce CORE Autosportu Jon Bennett-Colin Braun-Romain Dumas(58 bodů) a třetí příčku se propadli po nevydařené dvanáctihodinovce v Sebringu Christian Fittipaldi, Filipe Albuquerque a Joao Barbosa(56 bodů). Výborná čtvrtá pozice patří po úvodních dvou podnicích jezdci stáje United Autosports Paulu Di Restovi(54 bodů).

V kategorii GTLM se na čele udrželi Richard Westbrook, Scott Dixon a Ryan Briscoe, kteří doposud nasbírali 63 bodů. Na druhém místě se nacházejí vítězové ze Sebringu Frédéric Makowiecki, Patrick Pilet a Nick Tandy(58 bodů). Třetí jsou Earl Bamber, Gianmaria Bruni a Laurens Vanthoor(55 bodů).

V GTD vedou Bryan Sellers spolu s Madisonem Snowem(65 bodů). Druhá příčka patří posádce Ben Keating-Jeroen Bleekemolen-Luca Stolz(58 bodů) a třetí Alvaru Parentemu, Katherine Legge a Trentu Hindmanovi(55 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Další podnik se uskuteční 14.dubna na městském okruhu Long Beach. Tento závod potrvá pouze jednu hodinu a čtyřicet minut, přičemž se jej na rozdíl od úvodních dvou závodů nezúčastní vozy všech tří kategorií, ale pouze prototypy a GTLM.

MXGP-Valkenswaard

volný trénink

Do evropské Grand Prix vstoupil nejlépe Jeffrey Herlings, který zajel nejrychlejší čas volného tréninku. Druhým místem příjemně překvapil Litevec Arminas Jasikonis. Dobrý výkon podal také třetí Max Anstie. Naopak Antonio Cairoli ve volném tréninku příliš nezazářil a zajel až sedmý nejrychlejší čas.

kompletní výsledky volného tréninku

měřený trénink

Jeffrey Herlings zůstal nejrychlejší také v měřeném tréninku. Jeho týmový kolega Antonio Cairoli obsadil se ztrátou více než 1,5 vteřiny druhou pozici. Na třetím místě skončil Romain Febvre. Třetí nejrychlejší z volného tréninku Max Anstie se tentokrát umístil na osmé pozici. Arminas Jasikonis, který skončil ve volném tréninku na druhém místě, tentokrát obsadil šestnáctou příčku.

kompetní výsledky měřeného tréninku

kvalifikační závod

V kvalifikačním závodě triumfoval Jeremy Van Horebeek. Jako druhý projel cílem Gautier Paulin a na třetí příčce skončil Tim Gajser. Na pódiových pozicích nedokončil kvalifikační závod ani jeden z jezdců továrního týmu KTM. Antonio Cairoli obsadil čtvrtou pozici a vítěz volného i měřeného tréninku Jeffrey Herlings tentokrát zajel až 19. čas.

kompletní výsledky kvalifikačního závodu

warm-up

Ve warm-upu byl nejrychlejší Jeffrey Herlings. Jenom o 32 tisícin sekundy za ním ovšem zaostal jezdec Yamahy Jeremy Van Horebeek, který obsadil druhou příčku. Na třetím místě skončil Max Anstie. Obhájce Antonio Cairoli zajel čtvrtý nejrychlejší čas.

kompletní výsledky warm-upu

první závod

Jeffrey Herlings navázal na své vítězství ve warm-upu a odnesl si triumf také z úvodního závodu víkendu. Nizozemec získal již své druhé letošní vítězství. Stejně jako úvodní dva závody sezony v Argentině skončil i první závod ve Valkenswaardu doublem tovární KTM. Jako druhý totiž závod dokončil Antonio Cairoli. Poslední pódiovou pozici obsadil Jeremy Van Horebeek.

kompletní výsledky prvního závodu

druhý závod

Jeffrey Herlings zvítězil také ve druhém závodě víkendu. Druhou příčku zovu obsadil jeho týmový kolega a loňský šampion Antonio Cairoli. Na „bronzový“ stupeň vítězů tentokrát vystoupil Gautier Paulin.

kompletní výsledky druhého závodu

Na čele šampionátu se po dvou triumfech na domácí půdě osamostatnil Jeffrey Herlings. Nizozemcovo bodové konto nyní čítá 97 bodů. Druhá pozice patří Antoniu Cairolimu, který nasbíral 91 bodů jeho ztráta na Herlingse je tedy šestibodová. Na třetí pozici se nachází Clément Desalle(67 bodů).

kompletní průběžné pořadí

MX2-Valkenswaard

volný trénink

Ve volném tréninku kategorie MX2 kraloval Pauls Jonass. Druhý čas zajel Davy Pootjes a třetí Ruben Fernandez.

kompletní výsledky volného tréninku

měřený trénink

Pauls Jonass se ve vedení udržel také v měřeném tréninku. Na druhé příčce skončil Jorge Prado. Třetí místo obsadil Davy Pootjes.

kompletní výsledky měřeného tréninku

kvalifikační závod

V kvalifikačním závodě si pro vítězství dojel Thomas Covington. Pauls Jonass dokončil kvalifikační závod na druhém místě a na třetí pozici skončil Jorge Prado.

kompletní výsledky kvalifikačního závodu

warm-up

Ve warm-upu zajel nejrychlejší čas Conard Mewse. Na druhé příčce skončil se ztrátou 44 tisícin sekundy Pauls Jonass. Nejlepší trojici uzavřel Adam Sterry. Vítěz kvalifikačního závodu Thomas Covington tentokrát zajel až 19. nejrychlejší čas.

kompletní výsledky warm-upu

první závod

V prvním závodě triumfoval Pauls Jonass. Lotyšský závodník tak po dvou vítězstvích v Argentině nyní přidal další prvenství. Druhou pozici obsadil Jorge Prado a jako třetí přijel do cíle závodu Thomas Kjer Olsen.Nejrychlejší muž warm-upu Conrad Mewse protnul cílovou pásku jako pátý. Thomas Covington, který zvítězil v kvalifikačních závodě, skončil na sedmém místě.

kompletní výsledky prvního závodu

druhý závod

Pauls Jonass dokázal zvítězit také ve druhém závodě v Nizozemsku a z hlediska vítězství tak po úvodních dvou podnicích drží 100% úspěšnost. Složení stupňů vítězů mělo stejné složení jako v první jízdě. Druhou pozici totiž opět obsadil Jorge Prado a třetí Thomas Kjer Olsen.

kompletní výsledky druhého závodu

Šampionátu MX2 tedy suverénně vévodí se 100 body Pauls Jonass. Za ním je na druhé pozici Thomas Kjer Olsen(82 bodů) a třetí místo patří Hunteru Lawrencovi(67 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Sezona MXGP pokračuje již tento víkend ve španělském Redsandu.

AMA Supercross-St.Louis

450SX

první kvalifikace

Ve skupině A zajel nejrychlejší čas Malcolm Stewart. Druhou pozici obsadil Tyler Bowers a na třetím místě skončil Marvin Musquin. Vedoucí muž šampionátu Jason Anderson se umístil na pátém místě.

kompletní výsledky skupiny A v první kvalifikaci

Skupinu B ovládl Adam Enticknap. Na druhém místě skončil Justin Starling a třetí pozici obsadil Aj Catanzaro.

kompletní výsledky skupiny B v první kvalifikaci

Ve skupině C byl nejrychlejší Cade Autenrieth. Druhý skončil Blake Lilly a třetí Joe Perron.

kompletní výsledky skupiny C v první kvalifikaci

druhá kvalifikace

 Skupina A patřila ve druhé kvalifikaci Elimu Tomacovi. Druhou pozici obsadil Justin Brayton a na třetím místě skončil vítěz první kvalifikace Malcolm Stewart. Jason Anderson se do nejlepší trojice znovu nevešel a opět zajel pátý čas.

kompletní výsledky skupiny A ve druhé kvalifikaci

Výsledky skupiny B byly ve druhé kvalifikaci velmi podobné jako v prvních kvalifikačních jízdách. Nejrychlejší byl znovu Adam Enticknap před druhým Justinem Starlingem a třetím Ajem Catanazarem.

kompletní výsledky skupiny B ve druhé kvalifikaci

Stejné složení jako v první kvalifikaci měla také skupina C. Zvítězil znovu Cade Autenrieth. Druhou pozici obsadil Blake Lilly a na třetí příčce se umístil Joe Perron.

kompletní výsledky skupiny C ve druhé kvalifikaci

Nejrychlejší čas kvalifikace si připsal Eli Tomac. Druhý čas zajel Justin Brayton a třetí Malcolm Stewart. Lídr šampionátu Jason Anderson byl pátým nejrychlejším jezdcem kvalifikace.

kompletní kombinované výsledky kvalifikace

první jízda

První jízda patřila Justinu Braytonovi. Druhou pozici obsadil Dean Wilson a na třetím místě skončil Brock Tickle.

kompletní výsledky první jízdy

druhá jízda

Druhou jízdu ovládl vedoucí muž šampionátu Jason Anderson. Druhé místo obsadil ve druhé jízdě Blake Baggett. Třetí dojel do cíle nejrychlejší jezdec kvalifikace Eli Tomac.

kompletní výsledky druhé jízdy

LCQ

V LCQ se z prvního místa kvalifikoval do hlavního závodu Malcolm Stewart. Druhou příčku obsadil Aj Catanazaro a třetí skončil Dylan Merriam. Poslední postupové čtvrté místo obsadil Scott Champion.

kompletní výsledky LCQ

hlavní závod

V hlavním závodě suverénně zvítězil Eli Tomac. Na druhé pozici dojel do cíle vedoucí muž šampionátu Jason Anderson, který na Tomaca ztratil dvacet vteřin. Na třetím místě skončil Marvin Musquin.

kompletní výsledky hlavního závodu

V čele šampionátu zůstal i po závodě v St.Louis Jason Anderson(246 bodů). Druhou pozici drží Marvin Musquin(204) a třetí Justin Brayton(189 bodů). Vítěz posledního závodu Eli Tomac se nachází na čtvrté příčce a na Braytona ztrácí 3 body.

kompletní průběžné pořadí

250SX East

první kvalifikace

Skupinu A opanoval v první kvalifikaci Austin Forkner. Na druhém místě skončil lídr šampionátu Zach Osborne a na třetím Jordon Smith.

kompletní výsledky skupiny A v první kvalifikaci

Ve skupině B byl nejrychlejší Josh Osby. Druhou pozici obsadil Zack Williams a na třetí příčce se umístil Wilson Fleming.

kompletní výsledky skupiny B v první kvalifikaci

druhá kvalifikace

Ve druhé kvalifikaci byl nejrychlejším jezdcem skupiny A Zach Osborne. Druhý nejrychlejší čas si připsal vítěz z první kvalifikace Austin Forkner a třetí skončil Jordon Smith.

kompletní výsledky skupiny A ve druhé kvalifikaci

Skupinu B vyhrál Zack Williams. Na druhé příčce skončil tentokrát Josh Osby, který byl v prvn kvalifikaci nejrychlejší. Třetí pozici obsadil Lane Shaw.

kompletní výsledky skupiny B ve druhé kvalifikaci

V kombinovaných výsledcích kvalifikace patřila první příčka Zachu Osbornovi. Druhé místo obsadil Austin Forkner a třetí Jordon Smith.

kompletní kombinované výsledky kvalifikace

první jízda

V první jízdě zvítězil Austin Forkner. Na druhém místě skončil Martin Davalos a třetí dojel do cíle Jacob Williamson.

kompletní výsledky první jízdy

druhá jízda

Ze druhé jízdy vyšel jako vítěz Zach Osborne. Na druhém místě skončil Kyle Peters a na třetí pozici dokončil jízdu Jeremy Martin.

kompletní výsledky druhé jízdy

LCQ

LCQ se stalo kořistí Drayka Sizemora. Druhou pozici obsadil Cody Vanbuskirk a na třetím místě skončil Ramyller Alves. Ze čtvrté pozice postoupil ze závodu Tanner Basso.

kompletní výsledky LCQ

hlavní závod

V hlavním závodě si pro výhru dojel Zach Osborne. Na druhém místě skončil Jeremy Martin a třetí místo patřilo v St. Louis Jordonu Smithovi.

kompletní výsledky hlavního závodu

Další podnik letošní sezony AMA Supercross je na programu již tento týden a to v Indianapolis.

 

 

Sdílejte na:
Zavřít