VIDEO: Takhle vypadá jízda s ochranným kokpitem z onboard kamery

VIDEO: Takhle vypadá jízda s ochranným kokpitem z onboard kamery

Oficiální web F1 dnes zveřejnil úplně první záběry z paluby vozu, který je vybaven novým ochranným „Halo“ kokpitem.

Formula One Management ukázal záběry z vozu Sebastiana Vettela a pochlubil se s nimi na oficiálním webu Formula1.com. Právě německý závodník dnes jako druhý vyzkoušel nový „Halo“ kokpit, který má chránit hlavu jezdce. Včera se po okruhu v Barceloně se stejnou novinkou proháněl také Kimi Räikkönen.

Názory na novinku se různí. Zatímco Lewis Hamilton či Nico Hülkenberg jsou výrazně proti, Nico Rosberg by podobný bezpečnostní prvek uvítal. Podle německého závodníka by taková věc i v historii závodů zachránila mnoho životů.

Räikkönen se po jízdě s novinkou nechal slyšet, že k výraznému snížení viditelnosti z vozu nedošlo. Jeho gestikulace po zajetí do boxu ale hovořila spíše o opaku. Na novinku Ferrari reagoval také Red Bull, který se nechal slyšet, že připravuje vlastní řešení ochrany hlavy jezdce. Čas představení tohoto prvku ale blíže neurčil.

FOM také k videu uvedl, že současný „Halo“ kokpit je čistě interpretací Ferrari a finální prvek se může značně lišit. Počítá se například se závěsem, který nebude jezdci bránit rychlému výstupu z vozu při nehodě či technických problémech. Pokud bude návrh „Halo“ kokpitu schválen, jeho nasazení se uskuteční v roce 2017.

Sdílejte na:
Zavřít