Vettelova éra brzy skončí, myslí si Ecclestone

Vettelova éra brzy skončí, myslí si Ecclestone

Konkurenti německého závodníka ve službách stáje Red Bull se možná obávají, že pokud bude i nadále závodit, jejich šance na zisk mistrovského titulu bude mizivá. Sám boss Formule 1 Bernie Ecclestone se ale domnívá, že nadvláda Sebastiana Vettela brzy skončí.

Na singapurském okruhu Yas Marina si Sebastian Vettel jel svou vlastní ligu, i přes výjezd safety caru vyhrál s náskokem 32 sekund před druhým Fernandem Alonsem a znovu tak navýšil svůj náskok v čele šampionátu před všemi soupeři.

Nyní má na prvním místě v Mistrovství světa jezdců Sebastian Vettel náskok 60 bodů, což jej pasuje do role kandidáta na zisk dalšího mistrovského titulu, pro německého závodníka by to byl již čtvrtý v řadě.

Podle promotéra Formule 1 Bernieho Ecclestona ale nadvláda Sebastiana Vettela nebude trvat věčně.

„Jeho nadvláda brzy skončí,“ myslí si Ecclestone. „Možná to bude již v roce 2014, budeme mít nové vozy, nové motory a nová pravidla,“ citoval Brita deník Bild.

„To je velká příležitost pro týmy Ferrari a Mercedes, protože příští rok to nemusí být nejlepší závodník, ale nejlepší tým, který vyhraje šampionát,“ řekl dále.

Sebastian Vettel byl na stupních vítězů po závodě v Singapuru opět vypískaný, Bernie Ecclestone to dává za vinu jeho dominanci. „Nedává Fernandu Alonsovi ani Lewisi Hamiltonovi žádnou šanci, je zcela dominantní, tak jako ve svých dobách Ayrton Senna nebo Michael Schumacher,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít