Vettelova absence v kvalifikaci prodejům lístků neuškodí

Vettelova absence v kvalifikaci prodejům lístků neuškodí

Podle organizátorů Velké ceny Spojených Států v Austinu případné vynechání kvalifikace ze strany Sebastiana Vettela prodejům lístků nijak neuškodí.

Čtyřnásobný mistr světa bude tento víkend v Austinu potřebovat nový motor, avšak bude to již jeho šestý. Obvykle by to znamenalo penalizaci +10 míst na startovním roštu, ale Red Bull pravděpodobně zvolí kompletní výměnu celé pohonné jednotky, což by ho odsoudilo ke startu z boxové uličky, takže by bylo výhodně vynechat kvalifikaci, aby tým motor šetřil.

Vettel už naznačil, že tento scénář je tím nejpravděpodobnějším a zdůraznil svůj názor na nesmyslnost tohoto omezení.

„Vypadá to, že se to stane v Austinu,“ odpověděl na otázku, kdy bude nucen nasadit šestý motor. „To pravidlo je absolutně stupidní. Lidé zapnou televizi a uvidí pilota, který jen tak postává kolem a nemá co dělat.“

Je tu také šance, že Vettel by se nemusel účastnit některého z volných tréninků v pátek a sobotu. Bobby Epstein, jeden ze spoluzakladatelů Okruhu Amerik, uznává, že by to byla škoda, kdyby se Němec na trati neobjevil.

„Je mi to líto, že pravděpodobně nepojede v kvalifikaci. Je to špatně. Rád bych ho v neděli viděl na startovním poli. Nicméně neovlivní to prodej lístků na závod, protože většina lidi sem jede kvůli celkovému zážitku, ale je to nešťastné,“ řekl Epstein.

Na druhou stranu ho těší, že v kvalifikaci pojede Ricciardo, který má v Americe mnoho fanoušků.

„Daniel řekl mnoho pěkných věcí o našem okruhu a řekl, že je to jeden z jeho oblíbených. Posbíral zde mnoho fanoušků.“

Sdílejte na:
Zavřít