Fan-store.cz

Vettel znovu pojede Závod šampiónů, poprvé bez Michaela Schumachera

Vettel znovu pojede Závod šampiónů, poprvé bez Michaela Schumachera

Sebastian Vettel se znovu zaregistroval na Race of Champions. Bude to pro něj nová zkušenost, poprvé totiž jeho parťákem nebude Michael Schumacher.

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel tvořil duo se sedminásobným šampiónem Michaelem Schumacherem už od roku 2007, kdy v Závodě šampiónů reprezentovali barvy Německa a vyhráli šest po sobě jdoucích titulů. Němec se nezúčastnil loňské akce v Barbadosu a v roce 2013 byl závod zrušen.

V roce 2015 se ale Vettel závodu na Olympijském stadiónu v Londýně znovu zúčastní. Poprvé však nebude pilot Ferrari závodit po boku Michaela Schumachera, který i nadále rehabilituje po nešťastné nehodě na lyžích z prosince 2013.

„Těším se na návrat k tomuto slavnému závodu, který jsem si užíval vždy už od mého debutu ve Formuli 1 v roce 2007,“ nechal se slyšet Vettel. „Bude vzrušující závodit na stadiónu, kde se v roce 2012 konaly olympijské hry.“

„Samozřejmě, že mi bude Michael jako parťák chybět, ale budu se snažit odvést co nejlepší práci, abych pohár pro vítěze vrátil zpět do Německa. Trofej pro vítěze v individuální kategorii je jedna z těch, které mi stále chybí v mé sbírce,“ dodal německý pilot. 

Sledujte SvětFormule.cz na FacebookuTwitteru.

Sdílejte na: