Vettel znovu dostane nové šasi

Vettel znovu dostane nové šasi

Čtyřnásobný mistr světa Sebastian Vettel dostane před VC Itálie nové šasi. V Belgii si totiž stěžoval na záhadné chování vozu a údajně jen kvůli jeho neovladatelnosti neskončil lépe než na pátém místě.

Vettel se stále nemůže sžít s novým vozem, který musel být kvůli změnám pravidel oproti minulým sezónám výrazně přestavěn. Kvůli problémům v Belgii dostane Vettel už své třetí šasi, poprvé totiž měnil Vettel „kostru vozu“ už před květnovou VC Španělska. 

Němec, který v loňské sezóně VC Belgie vyhrál, si letos na nejkrásnějším okruhu kalendáře stěžoval na výkon svého vozu zejména v porovnání s týmovým kolegou Ricciardem: „Nerozumím tomu, proč moje auto nebylo schopné konkurovat Danielovi během tohoto závodu, ale něčím to být musí. Obě auta jsou úplně stejná, takže by měli mít také stejný výkon.“

S Vettelem souhlasí i Helmut Marko: „Není normální, aby Sebastian ztrácel tolik času na Daniela. Chápu, jak moc frustrovaný musí Sebastian být a to zejména, když jeho týmový kolega sbírá vítězství. Postavíme pro Vettela nové šasi tak rychle jak jen to bude možné.“

Nové šasi není jediným způsobem jak se jeden z nejúspěšnějších jezdců všech dob snaží vybřednout ze své dlouhodobé krize. Red Bull také potvrdil, že Vettel dostane od začátku příští sezóny nového závodního inženýra. Novým mužem ve Vettelovo týmu bude Gianpiero Lambiase, který už v současnosti pracuje se Sergiem Pérezem u Force Indie. Současný závodní inženýr Guillaume Rocquelin se posune na místo šéf inženýra, které opustí Adrian Newey.

Sdílejte na:
Zavřít