Vettel: Zlepšení je výrazné, cílem musí být titul

Vettel: Zlepšení je výrazné, cílem musí být titul

Čtyřnásobný mistr světa je velmi optimistický pokud jde o šance jeho týmu na zisk titulu v příští sezóně. Podle německého závodníka jsou změny na voze velmi výrazné a na první pohled by si jich měli všimnout i fanoušci.

Samotný Vettel se na vývoji vozu sám podílel a to již v průběhu loňské sezóny, ve které zároveň předváděl skvělé výkony a s výrazně slabším vozem dokázal jako jediný konkurovat Mercedesům. Podle slov úspěšného pilota se tým při vývoji tohoto monopostu vydal správným směrem a očekávání jsou proto vysoká.

„Na voze došlo ke změnám i v některých elementárních vlastnostech. Předělali jsme hned několik velmi významných prvků a změny budou snadno identifikovatelné. Vzhledem k tomu, že jsem po většinu loňské sezóny na vývoji vozu spolupracoval, mám dost informací, abych mohl říct, že jsme se vydali správným směrem, což mě samozřejmě těší,“ neskrývá Vettel nadšení.

„Naším cílem samozřejmě musí být titul. Jsme velký a slavný tým, takže si jiné cíle můžeme dávat jen ve výjimečných sezónách jako byla ta loňská, kdy jsme se potřebovali k dominantnímu Mercedesu hlavně přiblížit, což se nám povedlo. Přesto však nesmíme zapomínat, že i když jsme se hodně zlepšili, tak tady pořád byl jeden tým, který byl výrazně lepší. Určitě to bude skvělá bitva a já už se na ní moc těším,“ tvrdí vítěz loňských závodů v Malajsii, Maďarsku a Singapuru.

Sdílejte na:
Zavřít