Vettel zítra odstartuje z pit lane

Vettel zítra odstartuje z pit lane

Ačkoli měl lídr šampionátu do zítřejšího závodu po diskvalifikaci z kvalifikace startovat z posledního místa, Red Bull se rozhodl k taktickému kroku a Vettel odstartuje z boxů.

Informaci o startu Sebastiana Vettela z pit lane potvrdil šéf stáje Christian Horner. Red Bull se rozhodl k taktickému rozhodnutí, díky startu německého závodníka z boxů může tým před zítřejším závodem více pracovat s jeho vozem, chce Vettelovi poskytnout co nejjednodušší podmínky pro předjíždění pomalejších soupeřů. To ale nebude mít vůbec lehké, Abú Dhabí patří k nejužším a zároveň nejpomalejším okruhům celého šampionátu, předjíždění zde není úplně jednoduché, stačí si vzpomenout na Fernanda Alonsa v roce 2010, kdy tu ztratil šance na mistrovský titul.

„Začne-li Sebastian závod z pit lane, bude mít Red Bull více možností manipulace s jeho vozem,“ potvrdil Ted Kravitz, britský reportér. „Mohou vyměnit pneumatiky, převodovku, mohou na Sebastianův vůz dokonce nasadit zcela nový motor, navíc mají možnost pracovat s nastavením jeho přítlačných křídel, aby měl snadnější předjíždění.“

Diskvalifikace ze sobotních kvalifikačních jízd je pro Sebastiana Vettela samozřejmě velkou ranou, nejenže s největší pravděpodobností neprodlouží svou vítěznou šňůru, navíc dává konkurentům v boji o titul jedinečnou šanci stáhnout jeho náskok, toho by měl využít především pilot Ferrari Fernando Alonso, ten na německého pilota v současné době ztrácí celých třináct mistrovských bodů. Pětadvacetiletý pilot nese celou situaci statečně, prý se těší na výzvu, kterou bude muset zítra na okruhu Yas Marina podstoupit.

Ani Christian Horner nebyl po oznámení rozhodnutí Mezinárodní automobilové federace příliš šťastný, k celé situaci se ale staví čelem. „Po debatě se sportovními komisaři se vedení závodu rozhodlo analyzovat palivo v Sebastianově voze, ten jej tam však neměl dostatek, proto byl z kvalifikace vyloučen, taková jsou pravidla,“ řekl Horner. „Rozhodli jsme se, že do zítřejšího závodu odstartujeme z pit lane, bude tak před závodem moci více pracovat s vozem,“ dodal.

Je tu ještě jedna věc, která stojí za zvážení. Sebastian Vettel se v posledních týdnech dostal pod vlnu kritiky, která hovoří o tom, že německý závodník sbírá jednotlivá vítězství jen díky skvělému vozu, který mu postavil Adrian Newey. Ačkoli tedy okolnosti pro zítřejší závod nejsou pro lídra šampionátu zcela ideální, jistě bude mít v neděli na okruhu Yas Marina o motivaci postaráno, při startu z pit lane bude mít jedinečnou příležitost ukázat, že i on je závodníkem, který umí předjíždět. Podaří se mu zítra umlčet kritiky?

Sdílejte na:
Zavřít