Vettel vítězí v Bahrajnu!

Vettel vítězí v Bahrajnu!

Velkou cenu Bahrajnu vyhrál v napínavém závodu Sebastian Vettel ve Ferrari. Na pódiu ho doplnil Lewis Hamilton a Valtteri Bottas.

Na startu závodu se Vettelovi podařilo dostat před Hamiltona na druhém místě, poté se byl ale zaseknutý za Bottasem a zvolil brzký pitstop, který se mu vyplatil a díky Safety Caru o pár kol později se ocitl na prvním místě. Které pak držel až do druhého pitstopu. Hamilton navíc dostal penalizaci za zbytečné zdržování při vjezdu do boxů právě při pitstopech během Safety Caru. I díky tomu Vettela na konci závodu nestihl dostihnout a musel se smířit s druhým místem.

Bottas po dobrém startu velmi brzo začal mít problémy s svými zadními pneumatikami a zdržoval zbytek pole za sebou, po pitstopech se ocitl za Vettelem. Hamilton nazul měkké pneu, na kterých se postupně dokázal dostat před Ricciarda i Bottase, který dostal příkaz ho před sebe pustit. Od té doby byl Bottas odsunut na třetí místo, kde už ho nikdo neohrožoval – Räikkönen po špatném prvním kole měl velkou ztrátu, kterou sice v posledním stintu zmenšil na pouhé dvě sekundy, ale trápícího se Bottase ohrozit nezvládl.

Skvělý závod měl Massa na šestém místě, v první polovině závodu bojoval o čtvrté místo. Dobrý závod měly i vozy Force Indie, oba piloti v TOP10. Perez se po startu ze zádi pole probojoval až na sedmé místo, Ocon skončil desátý. Hülkenberg posbíral body za deváté místo a Grosjean za osmé.

Dnes jsme viděli mnoho odstoupení. Vandoorne ani nenastoupil do závodu kvůli problému s pohonnou jednotkou, který tým nestíhal vyřešit. Po pár kolech odstoupil i Magnussen s Haasem. Verstappen odstoupil po svém brzkém pitstopu poté, co mu selhaly brzdy, zřejmě kvůli přehřání. Krátce na to spolu kolidovali Sainz se Strollem, což mělo za následek vyjetí již zmiňovaného Safety Caru. Ericsson odstoupil kvůli selhání převodovky a posledním mimo závod byl Alonso kvůli motoru, ale odstoupil těsně před koncem závodu, tudíž oficiálně je klasifikován na čtrnáctém místě.

Sdílejte na:
Zavřít