Vettel-Verstappen nebylo opakováním závodu v Číně, říká Whiting

Vettel-Verstappen nebylo opakováním závodu v Číně, říká Whiting

FIA ředitel závodu Charlie Whiting odmítl, že by incident Mezi Maxem Verstappenem a Sebastianem Vettel byl podobný tomu, jako proběhl během Velké ceny Číny letošního roku.

Verstappen dostal penalizaci pěti vteřin. Když se pokoušel předjet Vettela během závodu v Šanghaji. Tentokrát komisaři nikoho nepotrestali během vzájemné kolize.

“Bylo to trochu podobné jako v letošní Číně,“ řekl Verstappen po závodě. 

Nicméně Charlie Whiting nesouhlasí s jezdcem Red Bullu.

“On jel v plné rychlosti dovnitř zatáčky a téměř katapultoval Seba. Nemyslím si, že tam byla nějaká souvislost,“ řekl Whiting.

“Můj pocit z toho incidentu byl velmi jasný. Myslím si, že Sebastian měl chuť zkusit předjet, a Max udělal to, co by bylo nejlepším v Číně.”

“Vettel udělal přijatelný manévr a skončil v polovině druhého vozu.

“Jak víte, komisaři normálně nedávají penalizace, dokud si nejsou jistí, že jeden jezdec udělal nějakou chybu. Myslím si, že jsme měli mnoho možností někoho obvinit, ale domluvili jsme se, že žádný jezdec by neměl být obviněn.

Nicméně oba jezdci tvrdí, že nebylo možné se kolizi vyhnout.

“Byl jsem bok po boku a neměl jsem kam jet. Nemohl jsem zatočit ještě dál, jelikož jsem měl obě kola na obrubníku,“ řekl Vettel.

“Potom měl zkrátka souboj vzdát, po zatáčce nebo kdekoliv. Jsem si jistý, že kdybych neměl dobrý výjezd ze zatáčky, nebyl bych v zatáčce spoon v takové pozici.”

Sdílejte na:
Zavřít