Vettel: Tým se netočí jen kolem mě

Vettel: Tým se netočí jen kolem mě

Trojnásobný šampión Sebastian Vettel přinzal, že patří mezi náročné závodníky, rozhodně prý ale ve stáji Red Bull neexistuje nic jako „Vettel režim“, tedy že se velká část týmu netočí pouze kolem něj.

Ve středu v jednom z rozhovorů pro německé novináře nechal Sebastian Vettel nahlédnout pod pokličku stáje Red Bull, popsal svou práci u týmu a očekávání stáje pro nejbližší závody.

„Neexistuje tu žádný „režim Vettel“, všichni tu máme svobodu, ale věřím, že každý bere svou práci stejně důležitě jako já,“ řekl trojnásobný šampión, který ve středu oslavil 26. narozeniny.

„Samozřejmě jsem také zapojen do záležitostí týkajících se vývoje vozu a podobných plánů, také se mě tým dotázal, koho bych si dokázal představit jako svého týmového kolegu v příštím roce, není to ale věc, o které bych měl rozhodovat,“ řekl.

„Rozhodně to nefunguje tak, že si sedneme a já říkám, že se tohle má podepsat a tohle udělat. To není moje práce. Moje práce je být profesionálním závodníkem a to se snažím plnit jak nejlépe umím.“

„Asi se dá říci, že mám vliv na motivaci týmu a atmosféru v našem paddocku, každý z týmu ví, co chci, nemají s tím ale žádný problém. Jsem opravdu náročný a od všech požadující disciplínu a plnění jejich úkolů jak nejlépe umí, to je pro mě velmi důležité,“ řekl dále jezdec Red Bullu.

Vettel byl dotázán také na jakési psychologické hry, které na něj adresoval v nedávné minulosti Fernando Alonso. „Samozřejmě jsem si toho všiml, ale nenechávám se těmito věcmi nikterak ovlivnit, není pro šampionát důležité to, jestli někdo řekne něco, co se mi líbí nebo ne.“

„Možná se domnívají, že těmito kroky získají nějakou psychologickou výhodu, ale to není nic, co by mě mělo rozhodit, naopak mě to motivuje k ještě lepším výsledkům na závodní dráze, to je totiž to jediné, na to se chci stoprocentně soustředit,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít