Vettel: Tenhle výsledek jsme potřebovali!

Vettel: Tenhle výsledek jsme potřebovali!

Sebastian Vettel skončil v závěrečném závodě letošní sezony v Abu Dhabi na třetím místě a z výsledku měl ohromnou radost. Říká, že tým toto rozloučení s ročníkem potřeboval.

Sebastian Vettel se stal součástí týmu Ferrari v roce 2015 a zaznamenal hned tři vítězství. Na tyto úspěchy však v letošní sezoně nenavázal a co víc, Ferrari ve většině závodů ztrácelo kromě Mercedesu i na konkurenční Red Bull.

Čtyřnásobný mistr světa obsadil na okruhu Yas Marina třetí místo, navíc po fantastickém strategickém počínání Ferrari, což v posledních měsících také nebylo zrovna obvyklé. „Bylo to speciální pódium. V mnoha ohledech to pro nás byl těžký rok. Tenhle výsledek jsme na závěr potřebovali, abychom udrželi motivaci i pro příští rok,“ řekl Němec.

„Chtěl jsem sezonu dokončit vysoko, na důstojné pozici a to se povedlo. Jsem rád. Celý tým si tyto stupně vítězů zasloužil. Pracovali jsme tvrdě, přesto se na nás letos snesla vlna kritiky. Někdy to bylo zaslouženě, někdy ne. Ale tak to chodí, je to těžký boj s náročnými soupeři. Věřím, že tento výsledek pro nás bude motivací do další sezony,“ dodal Vettel.

Sdílejte na:
Zavřít