Vettel si začal věřit na titul

Vettel si začal věřit na titul

Dlouhých pět měsíců musel pilot stáje Red Bull Sebastian Vettel čekat na to, aby se opět postavil na první místo stupně vítězů.

Vettel v současné sezóně vyhrál naposled v Bahrajnu a tak mu Singapour konečně pomohl připsat si druhou výhru v této sezóně na své konto.

Sázkové tipy na získání titulu pro Vettela by už byly velice mizerné, nebýt Velké ceny v Singapuru. Víkendový závod však Vettelovi vrátil naději na letošní titul. „Uvidíme, jak důležité mé vítězství bylo. Rozhodně ale bylo výborné získat pětadvacet bodů. Byl to pro nás velice úspěšný den. Hlavní bylo, aby se nám podařilo předstihnout Williams. To se nám podařilo a od toho okamžiku bylo jasné, že mám tu správnou rychlost a to hlavně ve třetí části, kdy se mi rozdíl mezi mnou a Lewisem (Hamiltonem) dařil držet na minimu. V jedné chvíli se mi sice nedařilo udržet s Lewisem rychlost a musel jsem vyměnit pneumatiky, což upřímně řečeno nebyl zrovna můj plán, pak se ale ukázalo, že to bylo dobré rozhodnutí. Lewis měl následně problémy se svým vozem a těžko říct, jak by to celé dopadlo, kdyby neodstoupil,“ řekl vítěz singapurského závodu.

Vettel se také vyjádřil k incidentu s Jensonem Buttonem, kdy na trať muselo vjet safety-car. „Oba dva jsme se potkali na místě, kde jsme zrovna vůbec nechtěli být. Naštěstí vše dopadlo dobře a nic se nepřihodilo.“

Na fanoušky čeká tipování, zdali singapurský závod Vettelovi pomohl natolik, aby mohl získat letošní titul a jestli se mu jeho vítězství podaří zopakovat i v příštím závodě, který se pojede v Japonsku.

Eva Liba

Sdílejte na:
Zavřít