Vettel si úspěchy zaslouží, tvrdí Massa

Vettel si úspěchy zaslouží, tvrdí Massa

Brazilský závodník Felipe Massa si uvědomuje, že měl minulý rok Sebastian Vettel nejlepší závodní vůz ne startovním poli, i tak ale označuje jeho úspěchy v uplynulé sezóně za úžasné.

Pilot stáje Red Bull byl v druhé polovině loňské sezóny zcela dominantní, po letní pauze vyhrál úplně všechny závody a s velkým předstihem se stal šampiónem.

Kromě toho také zaznamenal rekordní šňůru devíti po sobě jdoucích vítězství v jedné sezóně, dohromady vyhrál 13 z 19 Velkých cen, což bohatě stačilo na zisk čtvrtého mistrovského titulu v řadě.

Zatímco někteří jsou přesvědčeni o tom, že většinu úspěchu Sebastiana Vettela tvoří především jeho skvěle připravený vůz, brazilský závodník Felipe Massa tvrdí, že si Němec za své výkony zaslouží uznání.

„Je to velký talent a skvělý závodník, rozhodně si zaslouží uznání za své již odvedené výkony,“ řekl brazilským médiím Felipe Massa.

„Mnoho lidí tvrdí, že vyhrává jen díky nejlepšímu autu, ale práce, kterou odvedl, je naprosto úžasná. Pokud v příští sezóně dostane minimálně stejně dobrý vůz, může toho vyhrát ještě mnohem více,“ domnívá se Massa, jezdec, který se po této sezóně rozloučil s Ferrari a má namířeno k Williamsu.

Zároveň ale brazilský závodník nechce srovnávat Sebastiana s ikonami jako by Michael Schumacher nebo Emerson Fittipaldi. „Nemůžeme srovnávat nyní začínající závodníky s lidmi jako Schumacher, Stewart nebo Fittiapldi. V dnešní době se do Formule 1 vstupuje v mnohem nižším věku a to dává jezdcům hodně velkou možnost získat větší počet titulů a úspěchů,“ dodal.

Sdílejte na:
Zavřít